Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 20 січня 2013 р.

Старець-архімандрит отримав орден від екзарха

Як повідомляє інтернет-проект "Помісна Церква" з посиланням на Собор.by, Архімандрит Кирил (Бадіч), настоятель Свято-Троїцького собору РПЦ міста Хотимська, що в Білорусі, відзначений «з уваги на ревні труди на славу церкви Божої» високим церковним орденом. Нагороду 88-річному архімандриту в різдвяні дні вручив Митрополит Мінський і Слуцький Філарет, Патріарший екзарх всієї Білорусі в будівлі Мінського єпархіального управління. Архімандрит Кирил служить в Хотимську вже майже 55 років. За понад півстоліття свого пастирського служіння він не пропустив жодного богослужіння, жодно разу не брав відпустку. 

До місця свого служіння, старої Покровської цвинтарної церкви, він прибув в далекому 1958 році й відразу зайнявся благоустроєм довіреного йому храму, не перестючи молитися про повернення віруючим старовинного Свято-Покровського храму. Зазнаючи болю та приниження, священик зібрав 8750 підписів за відновлення церкви. У 1992 році собор повернули віруючим. 88-річний священик щоденно встає о 5 ранку, щоб з 6 до 9, до початку Літургії, встигнути зробити проскомідію. 

Отець Кирило сам пече проскури, вміє шити і вирощує квіти, які по весні відправляє для розсади і в селищні організації. Щотижня він здійснює багатогодинну панахиду за жителями Хотімщини, загиблих під час двох світових воїн і в сталінських катівнях. Їх близько 11 тисяч, і ім'я кожного, а також рік і місце його спочинку дбайливо внесені рукою священика в поминальну книгу. Крім чотирьох Хотимських храмів і каплиць, отець Кирило відновлював сам і допомагав відновлювати іншим понад десяток церков на Могильовщині і Брянщині. Але справа всього його життя - це повне відновлення собору Святої Живоначальної Трійці, який тиждень за тижнем збирає віруючих з Білорусі, Росії та України.

У богоборчі роки в будиночку отця Кирила існувала підпільна духовна семінарія. Вихованців до батька Кирилу нерідко присилав правлячий архієрей. 8 прийомних дітей Хотимський батюшки служать у великих соборах та малих храмах Білорусі та ближнього зарубіжжя.