вівторок, 8 січня 2013 р.

Помісні Православні Церкви зустріли Богоявлення

6 січня в грецьких Церквах, що живуть за новим стилем, віруючі відзначили свято Богоявлення Господнього з великим освяченням води і традиційним пірнанням за водосвятний хрестом у водойми. Цей звичай був відроджений в Стамбулі в 2003 р. Константинопольським Патріархом Варфоломієм. У цьому році хрест, кинутий Патріархом в затоку Золотий Ріг, зміг дістати Лукас Коккініс з Александруполі. Він отримав від Предстоятеля Константинопольської Церкви пам'ятний подарунок - золотий натільний хрест.

Олександрійський Патріарх Феодор II після Божественної літургії в соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці в Олександрії здійснив обряд кидання хреста в Грецькому яхт-клубі в східній гавані Олександрії. Цю традицію Феодор II відродив з першого року свого Патріаршества.

Предстоятель Елладської Православної Церкви Архієпископ Афінський Ієронім II здійснив цей обряд в найбільшому порту країни - в Піреї. На церемонії був присутній прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас. Йому випала честь під час євангельського читання великого водосвяття відпустити на свободу білого голуба, що символізує Святого Духа, повідомили агентства "Амен" і "Ромфея".