Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 28 січня 2013 р.

Битва за храм у Самборі. Відео

Як повідомили для інтернет-проекту "Помісна Церква" у громаді Різдва Пресвятої Богородиці, 27 січня 2013 р., у Самборі відбулася спроба рейдерського захоплення храму святителя Павла Конюшкевича, громада якого 23 січня звернулася до Константинопольського патріарха з проханням прийняти її під свій омофор. Немає сумнівив, що цю спробу рейдерського захоплення спровокував заклик у «Зверненні патріарха Філарета до православних Самборчан", на яке посилалися правопорушники. 

На першому ранковому богослужінні, біля 30-ти прибічників священнослужителя Миколая Бухнія та підвезені з навколишніх сіл люди, спробували силою ввести його до нижнього храму (святителя Павла Конюшкевича). На передодні священнослужитель М.Бухній був виведений з штату священиків парафії вище указаного храму. Силами активу парафії противоправні дії рейдерів були спинені. Ніхто з парафіяльних священиків не виявив бажання навіть спілкуватися з заколотником та рейдером М. Бухнієм. Спроба рейдерів булу невдалою. 

Перша та друга недільні Літургії були відслужені спокійно, багато вірних приступили до сповіді та причастя Треба відзначити, що ніхто з присутніх на першім та другім ранковім богослужінні, а це загалом більше 600 осіб, не підтримали дії рейдерів та виступили у підтримку рішень парафіяльної ради парафії Різдва Пресвятої Богородиці. 

Настоятель храмів Успенського та святителя Павла (Конюшкевича), протоієрей Олександр Швець, оприлюднив вірним, що були присутні на першому та другому богослужінні, рішення парафіяльної ради та повну відповідь на «Звернення Святійшого патріарха Філарета до православних Самборчан». Ці документи не викликали заперечення з присутніх вірних, окрім частини людей з числа рейдерів, які покинули храм. 

Пропонуємо вам відеозапис спроб рейдерства. З його допомогою можна оцінити кількість рейдерів (“групи підтримки М. Бухнія) і повна відсутність підтримки рейдерів з боку людей у храмі (яких на той час було понад 300 осіб).