Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 21 січня 2013 р.

Правда про переслідування християн у Китаї

Християнський портал ChinaAid опублікував список найбільш зухвалих випадків переслідування християн у Китаї в 2012 р. Документ включає в себе інциденти, що мали місце в різних частинах Китаю в громадах Протестантських та Католицької церков. На 1-му місці - історія адвоката Гао Чжишена, який захищав права представників релігійних меншин. Він протягом декількох років піддавався арештам, а зараз засуджений на 3 роки і перебуває у в'язниці в Сіньцзяні. 20 місяців про нього не було нічого відомо. Рідним і правозахисникам відмовлено у відвідуванні засудженого. 

На 2-му місці - історія переслідувань «Beijing Shouwang Church», члени якої постійно піддаються арештам. До них постійно застосовується фізична сила. Згідно з даними громади на вересень 2012 р., віруючих затримували 1600 разів на термін від декількох до 48 годин у різних районах Пекіна і околиць. 60 чоловік були виселені зі своїх будинків, 10 втратили робочі місця.

Третій рядок займає історія канадської підприємниці Дженні Чен, яка живе в Канаді і має бізнес в Канаді, США та Китаї. Жінку, що стала свідком того, як поліцейські перешкоджали віруючим провести Різдвяне богослужіння, агентами національної безпеки забрали для допиту. Під час 2-денного допиту її кілька разів били. Їжі і води вона також була позбавлена. Наступні місця займають випадки позбавлення майна, побиттів, арештів, тюремних ув'язнень, інциденти, пов'язані з позбавленням поста лояльних Ватикану єпископів та і ін.

Про це сьогодні пише Ганна Ковальова для Седміци.Ru