Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 16 січня 2013 р.

Митрополит Данило (Ковальчук)

Митрополит Чернівецький і Буковинський Данило (в миру Ковальчук Михайло Степанович) народився 15 травня 1949 року в селі Голинь Калузького району Івано-Франківської області. У 1963 році закінчив восьмирічну школу, працював у колгоспі, Калузькому ремонтно-дорожному відділі Брошнівського деревообробного комбінату. 1972 року закінчив Московську Духовну Семінарію. 21 вересня 1973 року рукоположений в сан священика. До 1990 року служив в Івано-Франківській єпархії. 28 січня 1990 року одним з перших прийняв сан єпископа в Українській Автокефальній Православній Церкві. З 16 грудня 1992 року – єпископ Чернівецький і Буковинський Української Православної Церкви Київського Патріархату. 20 вересня 1994 року піднесений до сану митрополита. 28 липня 2005 року, згідно з рішенням Священного Синоду, титул митрополита Чернівецького і Буковинського змінюється на титул «Чернівецький і Кіцманський». Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ-го ступеня (1999 р.), Ордену Святого Архистратига Божого Михаїла (23.01.2004 р.) та Ордену Юрія Переможця (14.12.2006 р.).