Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 26 січня 2013 р.

Бійка на Десятинній. Забудовники не здаються

У центрі Києва в Десятинному провулку протестуючі повалили паркан навколо будівництва офісного центру УПЦ КП. В акції брали участь активісти Київської міської організації Громадянська позиція, представники інших політичних партій і громадських організацій Києва. "Враховуючи ігнорування забудовником вимог Головного управління охорони культурної спадщини КМДА про заборону земельних робіт в Десятинному провулку, ми звернулися в прокуратуру Києва з проханням внести до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю подання про припинення будівництва в Десятинному провулку, 3-5. Вчора, від заступника прокурора м. Києва ми дізналися, що Інспекція держархбуд контролю анулювала дозвіл на проведення будівельних робіт в Десятинному провулку", - розповіла юрист, член Громадянської позиції Марина Соловйова. "Таким чином, будь-які роботи на території земельної ділянки або огородження цієї території парканом - є незаконним", - зазначила Соловйова. 

Щоб прибрати колючий дріт і передати забудовникам документи, що забороняють проведення будівельних робіт, кілька активістів підійшли до паркану. "Охоронці будмайданчика почали обливати протестуючих водою, а потім у хід пішли балончики зі сльозогінним газом. Після нетривалого штурму, обурена громадськість розбила паркан і увірвалася на будівельний майданчик. Виникла коротка сутичка з охоронцями будмайданчика. Приблизно через годину майже всі секції паркану були демонтовані, а колючий дріт - зрізаний", - повідомили в прес-службі організації Громадянська позиція. В'їзди на будівельний майданчик знову перекрили наметами політичних партій Громадянська позиція і УДАР. 

"Ми бачимо, що представники забудовника не налаштовані на мирне вирішення конфлікту. Людей зустріли сльозогінним газом, а якщо паркан залишився на місці, то переконаний, що незаконне будівництво досі б тривало, незважаючи на відсутність дозвільних документів і унікальне значення цієї території для киян", - прокоментував сьогоднішню акцію голова Київської міської організації партії Громадянська позиція Олексій Гриценко. Також Олексій Гриценко підкреслив, що громадськість виступає за мирне вирішення будівельних конфліктів в столиці, але міська влада, а тим більше забудовники, ніяк не бажають шукати компроміси і йти на переговори з суспільством. Це підтверджує хоча б той факт, що за весь час протистояння на Десятинному провулку, 3-5, там не з'явилися ні міські чиновники, ні представники будівельної компанії, ані замовник будівництва - Українська православна церква Київського патріархату, щоб хоча б спробувати обговорити це питання. 

Зараз в Десятинному провулку, 3-5, залишилися правоохоронці, охорона забудовника та активісти Громадянської позиції, які з 18 січня цілодобово чергують у партійній наметі-приймальні. 

Як повідомлялося, вчора, прокуратура Києва припинила будівництво офісного центру по вулиці Десятинній 3-5, оскільки земля є історичною пам'яткою згідно документації управління культурної спадщини КМДА, повідомив прокурор столиці Максим Могильницький.