Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 15 січня 2013 р.

Відомого ієрея-публіциста відправили за штат

Популярний клірик Московської єпархії РПЦ МП священик Димитрій Свердлов "за самовільне залишення приходу" заборонений в служінні на 5 років і відправлений за штат указом митрополита Крутицького і Коломенського Ювеналія від 14 січня, повідомляє кореспондент "Порталу-Credo.Ru". Як повідомив сам о. Димитрій у своєму блозі, про це рішення архієрея він дізнався "обхідним шляхом" -  від товариша. Димитрій Свердлов закінчив у 1994 р. Російську економічну академію імені Плеханова за спеціальністю "економіст-математик" і потім працював в різних компаніях фахівцем з бюджетування, бізнес-планування та фінансового аналізу, повідомляє лояльний до РПЦ МП портал "Православ'я і світ", де о. Димитрій особливо часто публікувався

Навчався майбутній священик також в ПСТГУ та Коломенській духовній семінарії. У 2000 р. прийняв священний сан. Ієрей Димитрій Свердлов визнаний інтернет-аудиторією одним з найбільш яскравих священиків РПЦ МП. Широку популярність він отримав в грудні 2011 року, коли опублікував на порталі «Православ'я і світ" замітку "Вибори. Як це було насправді". 

Розповідь о. Димитрія про кричущі порушення, свідком яких він став, широко обговорювався в Інтернеті. Після цього він опублікував ще кілька заміток, що не відповідали "генеральній лінії партії", наприклад, статтю "Хом'ячок в полі". Після трагедії в Кримську ієрей Димитрій виїхав у постраждалі райони, щоб підтримувати людей. У цей час служба в його храмі не відбувалася, що, за деякими даними, і викликало гнів архієрея.

14 вересня священик Димитрій Свердлов був "звільнений від обов'язків настоятеля" Петропавлівського храму села Павлівське Домодєдовського району Московської області. Цей храм в ближньому Підмосков'ї отець Димитрій побудував сам за своєю ініціативою, вклавши в нього всі свої вміння і сили, і зібрав в ньому дружну громаду.

Його новим місцем призначення став собор Всіх святих, що в землі Російської просіяли, в місті Домодєдово Московської області. "Відправили під нагляд", - так прокоментували цю новину друзі о. Димитрія в соціальних мережах. У міру поширення новини про явно політично мотивованою репресії проти о. Димитрія, здійсненої церковним діячем, відомим у певних колах під оперативним псевдонімом "Адамант", в соціальних мережах піднімається обурення з боку цілком лояльних раніше священиків і мирян РПЦ МП.