Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 22 січня 2013 р.

Богоявлення зустріли на Святій Землі

8 січня 2013 року Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалиму і всієї Палестини Феофіл III прибув в грецький православний монастир святого Іоана Предтечі недалеко від річки Йордан. Хресним ходом, у супроводі духовенства та безлічі паломників, Єрусалимський Патріарх пройшов до Йордану, де звершив вечірню та чин великого освячення води. Потім Блаженніший Патріарх Феофіл спустився до річки, щоб занурити хрест у йорданські води. За традицією в момент освячення води в небо випускається білий голуб в пам'ять про те, як при Хрещенні Ісуса Христа Дух Божий зійшов на Нього у вигляді голуба, «і голос із неба почувся: Ти Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління» (Мк. 1,10-11). У цьому торжестві традиційно беруть участь священнослужителі Російської духовної місії . 

Увечері 18 січня урочистості на честь свята Богоявлення продовжилися в будинку милосердя в Йорданії та в Троїцькому соборі Єрусалиму. У каплиці російського будинку прочан в Йорданії було звершено Всенічне бдіння. 

У день свята, 19 січня, на російській ділянці в Йорданії було звершено Божественну літургію та чин великого освячення води. За богослужінням співали сестри Горненського жіночого монастиря. Святкову Літургію в Троїцькому соборі Російської духовної місії очолив її начальник архімандрит Ісидор (Мінаєв) у співслужінні кліриків Місії і священнослужителів-паломників. Після закінчення Літургії було звершено чин великого освячення води, повідомляє сайт Місії. 

Місце Хрещення Господнього знаходиться поблизу міста Єрихон, на кордоні між Ізраїлем і Йорданією. Слідуючи багатовікової традиції, православні священнослужителі приходять на це місце у Водохресний святвечір, щоб освятити йорданські води. В останні роки освячення звершується і з ізраїльської (західний берег) і з йорданської (східний берег) сторони річки Йордан. На західному березі велике освячення води здійснює Єрусалимський Патріарх.