Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 14 січня 2013 р.

FEMEN зірвало Папі месу, а діаспора - вибачилась

Як повідомляє кореспондент інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на 5 канал, недільну месу Папи Римського на площі святого Петра у Римі зірвали учасниці Фемен. Цього разу активістки протестували проти опору Ватикану проти легалізації одностатевих шлюбів. Скинувши одяг, учасниці руху звинуватили Папу у гомофобії та вимагали її припинити. На спинах у активісток було написане гасло: "Ми віримо у геїв". Жандармерія Ватикану вивела дівчат із площі. Обурилися акції і віряни, які прийшли на месу.У той же час, Християнське товариство українців в Італії звернулося з заявою-протестом до всіх засобів масової інформації Італії, в якій засудило чергову провокацію руху FEMEN, що мала місце під час молитви «Ангел Господній» в неділю на площі Святого Петра у Ватикані.  Як повідомив для УНІАН голова Християнського товариства Олесь Городецький, «цей вульгарний спектакль, організований за гроші відомих і не відомих спонсорів, не має нічого спільного з засадами цивілізованого демократичного суспільства і ображає почуття мільйонів віруючих католиків та християн в цілому».

 «Будь-які протести, а тим більше такі вульгарні, під час релігійних відправ є недопустимими в демократичній країні. Це прояв релігійної нетерпимості та суспільного екстремізму, завуальована форма сатанізму. Ми розуміємо, що єдиною метою цієї акції було здобуття дешевої популярності через шок, який така акція може викликати в суспільстві, та вияв своєї ненависті до християн», - зазначив О.Городецький. За його словами, Християнське товариство українців в Італії звернулося до правоохоронних органів з вимогою покарати учасниць цієї акції і депортувати їх з Італії, з довічною забороною в’їзду до країни.

 «Від імені багатотисячної громади українців в Італії ми просимо вибачення у Святійшого Отця, у всіх людей доброї волі, чиї релігійні та етичні почуття були ображені цим сатанізмом, так само як і наші», - зазначається у заяві товариства християн.

 «Група FEMEN є професійними провокаторами і не представляє український народ. Своїми вчинками вони ганьблять українців в очах світової спільноти. Тому просимо не ідентифікувати Україну з FEMEN через українське походження її засновників. Людська дурість, христофобія та гомофобія не має національності», - наголошується у документі.