Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 27 січня 2013 р.

Єпископ Філарет (Кучеров)

Єпископ Львівський і Галицький Філарет (Сергій Іванович Кучеров) народився 9 серпня 1972 року у місті Києві, у родині військових. З 1978 по 1988 рік навчався у середній школі міста Целіноград Республіки Казахстан (нині — Астана). З благословення єпископа Алма-Атинського та Казахстанського Євсевія був направлений у Московську духовну семінарію, де навчався з 1990 по 1994 рік. З 1996 по 1999 рік — навчався у Київській Духовній Академії. Тема дипломної роботи — «Століття екуменізму: перспективи та проблеми». 2006 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Вплив православно-догматичного віровчення на духовне виховання молоді». 

25 червня 1996 року зачислений у число братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. 28 серпня 1996 року архімандритом Павлом, намісником обителі, був пострижений у чернецтво з ім’ям Філарет, на честь святителя Філарета (Амфітеатрова), Митрополита Київського. 28 серпня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан диякона. 4 грудня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан ієромонаха. 12 квітня 1997 року — нагороджений наперсним хрестом. 4 грудня 1997 року — возведений у сан ігумена. 18 квітня 1998 року — нагороджений хрестом із прикрасами. З 28 серпня 1996-го по 3 березня 2003 року — секретар Духовного Собору Києво-Печерської Лаври. З 9 липня 1997-го по 5 лютого 2001 року — скарбник Лаври. 3 березня 2003 року, рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений головою Синодального відділу «Місія соціальної допомоги дітям». 

5 жовтня 2008 року — Блаженнішим Митрополитом Володимиром призначений настоятелем храму в ім’я преподобного Сергія Радонежського у місті Києві. 18 липня 2009 року — Блаженнішим Митрополитом Володимиром удостоєний права звершувати богослужіння з жезлом. 23 грудня 2010 року - рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений єпископом Дрогобицьким, вікарієм Львівської єпархії 

2 січня 2011 року — у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври висвячений у єпископа Дрогобицького, вікарія Львівської єпархії. 11 лютого 2011 року - рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений головою Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки. 20 липня 2012 року - рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений Керуючим Львівською єпархією. Нагороджений наступними церковними орденами: —Святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня (РПЦ); — Різдва Христового I-го та II-го ступенів; — Святого рівноапостольного князя Володимира II ступеня; — Преподобного Нестора Літописця II ступеня; — Преподобного Іллі Муромця II ступеня; — Святителя Луки Кримського; — Відзнакою Предстоятеля Української Православної Церкви; — Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня