Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 14 січня 2013 р.

Православні албанці протестували проти вандалів

Як повідомляє кореспондент інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на сайт agioritikovima.gr, обурення віруючих викликало знищення вандалами фресок 1554 року в храмі святої Параскеви, в районі міста Ельбасан. Свій протест проти знищення унікальних витворів мистецтва крім православної громадськості висловив і ряд албанських істориків, археологів, філологів і діячів мистецтва. «Форум по захисту історичної спадщини Албанії». У неділю 13 січня ними була проведена акцію протесту біля міністерства культури Албанії.  Події, що викликали суспільне обурення відбулися в кінці 2012 і на початку 2013 року. 30 грудня зловмисники проникли в православний храм і молотками відбили п'ять голів у святих, зображених на фресках. 

Незважаючи на прохання віруючих про захист, албанська поліція проявила повну бездіяльність і вандали 4 січня знищили ще кілька унікальних фресок. Директор департаменту по збереженню релігійної та культурної спадщини Албанської Православної Церкви Гендіан Стратомберда заявив, що «крадіжки, вандалізм і осквернення православних храмів в Албанії ніколи не припинялися. Тільки за останні два роки зловмисники завдали шкоди 20-ти православним монастирям і храмах ... Якщо так буде продовжуватися, виникне загроза повного знищення християнського культурної спадщини в Албанії ».  

Глава прес-служби Православної Церкви Албанії Фома Діма висловив подив у зв'язку з тим, що поліція Албанії досі не затримав жодного з кощунників, що знищили православні святині. На його думку «влада нічого не робить для того, щоб зупинити хвилю крадіжок і вандалізму».