Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 23 січня 2013 р.

Запорізький єпископ МП проти козацьких "геїв"

Архиєпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ (МП) Лука (Коваленко) порадив православним козакам більше не використовувати у храмах вигук-вітання «Будьмо, гей!» під час зустрічі з духовенством і змінити його на інший, повідомляє "Релігія в Україні". Про це йдеться у спеціальному зверненні владики до козацтва. «Враховуючи особливо-трепетне ставлення козаків до Православ'я, цінуючи добрі відносини, які склалися у нас з керівництвом козацьких підрозділів, хочемо звернути увагу на один момент. 

Мова йде про козацьке вітанні «Будьмо! Гей!» в храмах або під час зустрічей козаків з духовенством. Не вдаючись в історичні та інші подробиці, відзначимо, що за останній час ці слова в народній свідомості нівелювалися до рівня застільного спілкування і використовуються в якості тосту або після нього», - цитує слова архиєпископа офіційний сайт Запорізької і Мелітопольської єпархії УПЦ. Вигук «Будьмо, гей!», як вважає владика Лука, не варто використовувати й з «точки зору церковного етикету». «Найбільш пристойно, на наш погляд, могло б звучати привітання, яке давно вкоренилося на Запорізькій землі під час Різдвяних свят: «З нами Бог!» - «І є, і буде!», Що свідчить про нашу віру і надію на Бога у всіх наших добрих починаннях», - пояснює він. 

Архиєпископ Лука (Коваленко) у той же час нічого не має проти, коли козаки використовуватимуть це привітання у інших місцях. «Що стосується використання традиційного «Будьмо! Гей!» За інших обставин (у побуті, під час походів, змагань і т.д.) то нічого поганого в цьому немає. Повторюємося, мова йде виключно про поведінку в храмі», - резюмує владика Лука. Разом з тим російський монархіст, верховний атаман "Верного Казачества" Олексій Селіванов, якого призначено секретарем Координаційної ради атаманів православних козацьких организацій при Синодальному відділі УПЦ (МП) і секретарем Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні при Кабінеті Мінистрів України, на своєму сайті публічно висміював традиційне козацьке вітання "Будьмо, гей!", називаючи українських козаків "будьмогеями".