Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 25 січня 2013 р.

Росіян не хочуть пускати в енергетичну сферу Греції

Як розповідає інтернет-проект "Помісна Церква" з посиланням на грецький портал briefingnews.gr, жорстка гра розпочалась навколо приватизації компаній DEPA (Державна Газова Корпорація Греції) і DESFA (оператор грецької національної газотранспортної системи), в той час, як грецький уряд і прем'єр-міністр Антоніс Самарас опинилися в ролі розгубленого і пасивного спостерігача. Німеччина виступає різко проти передачі цих двох підприємств Газпрому, який має перевагу, судячи з інформації, у запропонованій ним сумі. Тільки за покупку DEPA російський енергетичний гігант запропонував 900 мільйонів євро, а загальна сума операції за обидві компанії, як очікується, перевищить 2 млрд. євро. 

Наступною йде азербайджанська компанія Socar, яка теж зробила хорошу пропозицію, однак ця сума набагато нижча російської пропозиції. Цікаво, що європейські компанії, які претендували на актив відкликали свої заявки, оскільки не змогли запропонувати аналогічну ціну. Однак угоді з Газпромом заважає протидію Берліна. І це при тому, що російська пропозиція найкраще з усіх, забезпечить грецьку державу доходами понад 2 млрд. євро. До того ж не слід забувати, що ці доходи поповнять не державну казну, а підуть на погашення заборгованості перед кредиторами. Втручання Заходу може викликати протидію грецьких громадян і завдати непоправної шкоди коаліційному уряду Греції. Самарас зайнятий пошуками законних підстав для того, щоб відмовитися від російського пропозиції, щоб не скомпрометувати себе перед громадянами своєї країни. 

Очевидно ці підстави йому готується запропонувати Єврокомісія, яка «чисто випадково» раптом почала вивчати порушення Газпромом принципів і норм вільного конкурсу, готуючись на цих підставах закрити російській компанії доступ до процесу приватизації DEPA і DESFA. Однак, проблема в тому, що ті, хто чинять перешкоди у продажу цих двох компаній росіянам, у той же самий час звинувачують Грецію в зриві програми приватизації і вимагають прийняти нові податкові заходи стосовно громадян Греції. 

Є, однак, в цій справі q інші непрямі втрати. Одна з них - це остаточне заморожування греко-російських відносин. Кремль поставив до відома грецьку сторону про те, що якщо, незважаючи на кращу пропозицію, російська компанія за допомогою непрямих заходів не буде допущена до участі в приватизації DEPA і DESFA, то візит Самараса до Москви опиниться під сумнівом.