Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 28 січня 2013 р.

Життя християн Стамбулу - під загрозою

За ексклюзивною інформацією турецької газети Radikal, нещодавно в Стамбулі невідома турецька організація здійснила вбивства християнок похилого віку, чим викликала жах у християнського населення міста. Так, згідно повідомленням газети, 28 грудня минулого року була знайдена жорстоко вбита вісімдесятирічна  Маріца Кіюцукі, яка проживала одна в районі Самат Стамбула. За цим вбивством, буквально днями, 22 січня все в тому ж районі було здійснено вбивство вісімдесятирічної Султани Айкар. За інформацією газети, напади на християн, головним чином, похилого віку, було помічено й у іншому районі Стамбула Алкасарай, що стало причиною серйозної паніки серед християнської меншини. 

Президент стамбульського «Фонду захисту прав людини» Уміт Ефе заявив про спланований характер вбивств і нападів на християн жителів міста, за чим стоїть якась організована група. Необхідно відзначити, що ці вбивства були скоєні після того, як депутат курдського походження від Стамбула Себахат Тунчел направила запит зі скаргами від особи християн в турецький парламент, де вказала на той факт, що як у 1955 році напередодні погрому наносилися мітки на двері будинків, що належали грекам і вірменам, так і зараз, невідомі наносять характерні мітки на вхідні двері будинків, де проживають християни. Ці мітки червоного і зеленого кольорів, як пише Себахат Тунчел у своєму запиті, допомагають членам навколодержавних турецьких організацій відрізняти будинку невірних гяурів, до яких вони навідуються головним чином у нічні години, від будинків правовірних мусульман. 

Депутат запитує парламент, хто виготовив ці мітки і дав вказівку наносити їх на будинки християн - жителів Стамбула. Як стверджує Тунчел, ситуація що склалась викликає жах у  Стамбульських греків і вірменів. А тепер ось ці послідовні вбивства. Швидше за все ситуація для християн Стамбула починає приймати досить небезпечний оборот. - підсумовує інтернет-видання "Помісна Церква" з посиланням на agioritikovima.gr.