Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 29 січня 2013 р.

Грузинський ієрарх виступив проти Константинополя

Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Грузинської патріархії прокоментував перспективи проведення Всеправославного собору. Як повідомляє тбіліська газета «Резонанс», митрополит Зугдідський і Цаїшський Герасим (Шарашенідзе) висловив певну стриманість щодо цього питання. Грузинський ієрарх нагадав журналістам, що консультації з підготовки Всеправославного собору проходять в Швейцарії вже кілька років, зазначивши при цьому, що Грузинська Православна Церква не є прихильницею скликання Собору до тих пір, поки всі питання, що виносяться на обговорення не будуть ретельно опрацьовані, підготовлені і попередньо прийняті на основі консенсусу. Ідея проведення Всесвітнього собору належить Вселенському Патріарха Варфоломію I. А обговорення цієї ідеї в загальних рисах почалося ще в 1960-і роки. 

Митрополит Герасим особливо підкреслив, що якщо (як стверджують деякі критики) на соборі будуть запропоновані ліберальні реформи, Грузинська Церква ніколи їх не прийме. Серед таких неприйнятних реформ ієрарх назвав, зокрема, скасування постів, введення одруженого єпископату і другошлюбності духовенства, перехід на новий календарний стиль. Ряд питань викликає у ієрархії ГПЦ та процедура надання автокефалії, яка також поставлена ​​на порядок денний Собору.

«Питання повинні бути попередньо узгоджені у всіх деталях, - заявив митрополит Герасим. - На Всеправославний собор повинні виноситися такі питання, за які проголосують всі Церкви. Цей Собор повинен підняти авторитет Православної Церкви в світі, а не увійти в історію як собор протистояння і незгоди ».