Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 9 січня 2013 р.

Більше віруючих — більше храмів у Празі

У 2013 році православні жителі Праги мають більше простору для молитви. Напередодні Нового року було освячено два нові православні храми. Один належить до юрисдикції празької єпархії Православної церкви чеських земель і Словаччини, а другий - в юрисдикції Подвір'я Руської (російської) Православної Церкви в Празі. Таким чином, в столиці Чехії вже є загалом 10 православних храмів і каплиць. 

Перший з двох храмів, Святої Катерини, було освячено 24 грудня 2012 року. Храм має довгу історію. Був збудований ще в XIV столітті в готичному стилі з ініціативи найславнішого чеського короля і імператора Священної Римської імперії Карла IV Люксембурга. Король вшановував святу Катерину, як свою особисту покровительку. Інтер'єр храму Святої Катерини не дуже відповідає традиції православ'я. В добі бароко у XVIII столітті був дуже багато оздоблений статуями і штучним мармуром. Але, тому що храм є цінною пам'яткою мистецтва, ніякі суттєві зміни в ньому проводитися не будуть. Багато необхідних для православного богослужіння предметів до новоосвяченного храму подарували з інших чеських парафій — з міст Тахов, Бероун, Карлові Вари, з монастиря у місті Лоучки. В храмі виняткова акустика. Нова парафія в складі Празької єпархії має послужити в першу чергу православним болгарам, що проживають в Празі. Згідно з розкладом, окрім понеділка в новому храмі відбуватимуться щоденні богослужіння. 

Храм Святої Катерини у Празі
Другий храм, Святої Людмили, було освячено 29 грудня 2012 року. На прохання московського патріарха російська влада дозволила використовувати для молитви будівлю колишньої виставки радянського торговельного представництва. Тому архітектура храму дуже незвична. Немає купола, дзвіниці, вежі, немає поки що ані хреста над будівлею. Настоятель каплиці Святого Георгія в Посольстві РФ протоієрей Володимир Амбросімов буде одночасно настоятелем новоосвяченного храму Святої Людмили. Статистично до Руської (російської) Православної Церкви належить кожний п'ятий православний віруючий в Чехії і два з десяти храмів в Празі. За рахунок міграції населення зі східноєвропейських країн до Чеської Республіки кількість православних в Празі останні 20 років постійно зростає. Відповідно й кількість храмів, в котрих бувають регулярні православні богослужіння, за цей час зросла з чотирьох до десяти.