Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 3 січня 2013 р.

Одеських студентів навчатимуть про чужопланетян

Для студентів-біологів Одеського національного університету імені І.Мечникова введуть унікальний для українських вишів спецкурс з астробіології. Про це повідомляє прес-служба ОНУ ім І.Мєчнікова. Майбутнім магістрам розповідатимуть про можливість життя на інших планетах і вплив космосу на життя мешканців Землі. "Мета курсу - допомогти студентам розширити свою наукову роботу, застосовуючи методи астробіології. 

Всі наукові роботи студентів, так чи інакше стосуються зовнішніх умов, в яких формуються будь-які біологічні системи: вплив сонця, місяця, космічної радіації", - повідомив керівник курсу, доцент кафедри астрономії Михайло Рябов. За словами Рябова, з січня спецкурс, крім класичних біологів, зможуть прослухати і студенти-мікробіологи. Спецкурс читається протягом одного семестру. Він передбачає лекції в новій мультимедійній аудиторії біологічного факультету і роботу в обсерваторії університету з телескопом, вивчення зоряного неба. Прослухавши спецкурс, студенти повинні здати залік і написати творчу роботу, в якій повинні розглянути об'єкти своїх дипломних робіт в контексте астробіології.

Астробіологія - наукова дисципліна, присвячена пошуку життя за межами Землі і вивченню можливостей його існування в умовах, що відрізняються від земних. Вчені-астробіологи досліджують форми життя в екстремальних умовах, поведінку біологічних об'єктів в комічних польотах, особливості функціонування людського організму в космосі, займаються пошуком планетних систем в інших зірок, проблемами походження життя на Землі, пошуком позаземного розуму.