Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 26 січня 2013 р.

Схиархімандрит Іоаким (Парр)

З 26 по 31 січня 2013 триватиме візит до Білорусі схиархімандрита Іоакима (Парра), настоятеля монастиря в ім'я святої преподобної Марії Єгипетської (Нью-Йорк). Цей монастир - єдина чернеча громада в складі Патріарших парафій у США (Московського Патріархату). У дні свого перебування в Білорусі Його Високопреподобіє зустрінеться з мирянами і чернецтвом, проведе кілька бесід, візьме участь у богослужіннях. 

  • 26 січня, субота 18:00 Всеношна (Державний храм)
  • 27 січня, неділя 10:00 Божественна літургія (Державний храм)
  • 29 січня, вівторок 18:30 Бесіда з мирянами, на якій можна буде придбати книгу схиархімандрита Іоакима (Парра) «Бесіди на російській землі» (Державний храм)
Довідка : Схиархімандрит Іоаким (Парр) народився в США в 1936 році в сім'ї католиків - вихідців з Великобританії, чиї корені сягають до англійської королеви Катерини Парр. У 18 років прийняв чернечий постриг в ордені бенедиктинців. У 1950-х роках, ще до початку діяльності матері Терези, займався місіонерською служінням серед найбідніших верств населення Калькутти. Потім викладав у католицьких духовних школах в Бразилії і США. Під впливом, зокрема, святителя Іоанна Шанхайського перейшов у Православ'я. У 1970-х роках протягом восьми років жив на Святій Горі Афон у Свято-Іллінському скиту.


З благословення священноначалія повернувся в США, де зайнявся в Нью-Йорку організацією роботи з бідними. Тут було покладено підставу монастирю преподобної Марії Єгипетської, в якому подвизається близько 15 ченців. На початку 2000-х років отець Іоаким відповідав за зовнішні зв'язки Російської Православної Церкви Закордоном, активно виступав за повернення РПЦЗ в лоно Московського Патріархату. У 2001 році разом з монастирем був прийнятий до складу Патріарших парафій у США. В даний час крім будинку в Нью-Йорку, в якому довгий час розташовувався монастир і зараз знаходиться його обійстя, очолюваному отцем  Іоакимом монастирю належить велика ділянка землі на півночі штату Нью-Йорк, де з 2008 року братія під керівництвом свого настоятеля і духовного авви облаштувала церкву, келійні та готельні корпуси.


Монастир преподобної Марії Єгипетської - єдина чернеча громада в складі Патріарших парафій у США (Московського Патріархату). Була заснована на базі Будинку милосердя, відкритого в 1993 році в східній частині нижнього Манхеттена (Нью-Йорк). Засновником громади став ієромонах Іоаким (Парр), первинною метою якого була допомога бідним в районі. У 1995 році у громади з'явилася невелика каплиця, в якій звершується повний кого богослужінь. Через рік навколо чернечої громади сформувався англомовний прихід. Через низьку місткість каплиці недільна Літургія відбувається в головному Миколаївському соборі Патріарших парафій. У 2008 році громада придбала ділянку землі в Тредвел, штат Нью-Йорк, і заснувала там Спаську пустель.