Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 27 січня 2013 р.

Патріарх Ілія вважає свій візит у Москву "історичним"

Грузинський патріарх Ілія ІІ вважає свій п'ятиденних візит до Москви "історичним" і "успішним", про це він заявив по приїзду в Тбілісі в суботу ввечері. У ході свого візиту в Москву патріарх Ілія звершив богослужіння з патріархом Московським і всієї Русі Кирилом, а також зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним, якому передав привіт від прем'єр-міністра Грузії Бідзіна Іванішвілі, передають РИА "Новости". 

"З Божою допомогою мій візит був успішним, і думаю, що це був історичний візит, за яким підуть хороші результати", - заявив католікос журналістам, передають місцеві телеканали. У Росії та Грузії немає дипломатичних відносин з моменту конфлікту в Південній Осетії в 2008 році, коли грузинські війська напали на Цхінвалі, а Росії провела в регіоні операцію з примусу Тбілісі до миру, а потім визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії. 

Грузинський патріарх Ілія II, який займає свою кафедру з 1977 року, користується надзвичайно високим авторитетом у Грузії, незалежно від урядів, що змінювали один одного за ці роки. Після конфлікту в Південній Осетії зв'язки між Російською і Грузинською православними церквами лишалися чи не єдиною сполучною ланкою між народами двох країн.

Патріарх Ілля вважає свій візит "історичним"