Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 15 січня 2013 р.

Опубліковано повний переклад Корану українською

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на Укрінформ, цими днями в Інтернеті з'явився перший повний переклад Корану українською мовою, виконаний викладачем Національного університету Острозька академія Рівненської області, кандидатом історичних наук Михайлом Якубовичем. Коран українською мовою опублікований на сайті Комплексу імені короля Фагда з друку Священного Корану (Саудівська Аравія). 

"Електронна версія є своєрідним паралельним виданням, що передує друкованому, обсягом близько тисячі сторінок, яке має вийти в Комплексі", - сказав Якубович. За його словами, переклад став доступним широкій громадськості завдяки тому, що пройшов обов'язкову процедуру - схвалення експертів-коранознавців у Саудівській Аравії.Зокрема, таку функцію виконав доктор В. Абдур-Рахім - автор популярного підручника Уроки арабської мови, голова комісії і керівник відділу перекладів Комплексу. 

Аналогічну роботу з правдивості та точності перекладу здійснили шейх Хазім Хайдар, шейх Омар Хавія - визнані в мусульманському середовищі фахівці, які спеціалізуються на коранічних науках. Консультантом виступив також професор Мединського та університету Аль-Азхар у Каїрі Ахмад аш-Шаркаві. Досі в перекладі українською мовою виходили лише окремі частини Корану.