Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 9 січня 2013 р.

Румунська Патріархія відмовила у похованні "зірці"

Священнослужителі Румунської Православної Церкви відмовилися здійснити відспівування померлого відомого румунського режисера та громадського діяча Серджіу Ніколаеску через його бажання бути кремованим. Він помер 3 січня 2013 на 83 році життя. Родичі Ніколаеску просили священнослужителів про православний похорон, але одночасно висловили бажання виконати волю покійного - бути кремуваним. В результаті священики відмовилися здійснити відспівування. 

Цей випадок отримав широкий розголос в румунських ЗМІ в силу великої популярності покійного, який був однією з найяскравіших зірок румунського кіно, брав активну участь у повалення режиму Чаушеску, був депутатом Румунського парламенту.

Румунська Патріархія виступила зі спеціальною заявою з цього приводу в якому заявила, що високо оцінює творчість Серджіу Ніколаеску, але в силу висловленого ним за життя бажання бути спаленим, Церква не може здійснити його християнське відспівування. Кремація, як говоритися в заяві, суперечить церковній практиці ще з періоду зародження християнства. 

Румунська Православна Церква кілька разів письмово висловлювала свою позицію з питання можливості кремації - у 1928, 1933 і в липні 2012. Християнське відспівування покійного допускається з дозволу архієрея тільки в тих випадках, коли тіло покійного кремують за бажанням його родичів, а не за його власної волі , вираженою їм за життя.