Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 14 січня 2013 р.

Посада містра культури все ще вакантна


Як повідомляє кореспондент інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на "Коммерсант-Украина", через три тижні після формування нового Кабміну посада міністра культури залишається вакантною. У комітеті Ради з питань культури і духовності цю затримку пояснюють неувагою з боку вищого керівництва країни і говорять про збитки, які несе культурна сфера. У Міністерстві культури, у свою чергу, запевняють, що відомчі установи працюють без перебоїв.

Як відомо, президент Віктор Янукович призначив новий склад уряду ще 24 грудня 2012 року. З попереднього складу Кабміну вдалося зберегти посади міністру фінансів Юрію Колобову, главе МВС Віталію Захарченку, міністру охорони здоров'я Раїси Богатирьовій, міністру освіти і науки Дмитру Табачнику, міністру аграрної політики і продовольства Миколі Присяжнюку і міністрові юстиції Олександру Лавриновичу. Досі президент не визначився з кандидатурою міністра культури. Раніше цю посаду обіймав Михайло Кулиняк, а зараз керує міністерством його перший заступник Юрій Богуцький.

Самому Кулиняку важко пояснити виданню причину затримки. "Чому нікого не призначають, я не знаю. Не впевнений, чи призначать мене знову, але думаю, страшних помилок, працюючи на цій посаді, я не допустив", - зазначив він, додавши, що в разі повторного призначення готовий зайнятися "законом про культуру і звільненням всього культурного продукту від сплати ПДВ", а серед своїх професійних досягнень назвав роботу з заповідниками.

Михайло Кулиняк
"Ми привели до ладу діяльність 25 заповідників. Перевели їх у єдине підпорядкування Мінкультури, створили музейну раду, нагляді ради при музеях, які ніколи не працювали. Струснули розмірене життя, хоча, можливо, це комусь не сподобалося", - підкреслив Кулиняк.

Видання зазначає, що діяльність Кулиняка на посаді міністра супроводжувалася низкою конфліктів, пов'язаних з процесом реорганізації основних музеїв країни і призначенням генеральних директорів національних заповідників "Києво-Печерська лавра" і "Софія Київська".

Голова комітету Верховної ради з питань культури і духовності В'ячеслав Кириленко ("Батьківщина") пояснює затримку з призначенням міністра неуважністю до цього питання з боку керівництва країни. "Майже місяць зберігається невизначеність з кандидатурою міністра культури, і це говорить про те, що питання культури далекі від уваги нинішньої влади. З кожним днем культурна сфера України зазнає збитків, багато процесів залишаються без контролю",- заявив Кириленко.

Слова нардепа здивували в. о. міністра культури Юрія Богуцького. Він повідомив, що у відомстві "вже готовий план на 2013 рік", особливу увагу в якому приділяється роботі з колегами з Литви, Росії, Польщі в рамках підготовки святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка (відбудеться в 2014 році) і заходів, присвячених 1025-річчю хрещення Київської Русі. "Міністерство працює, ми виконуємо накази президента, закони України. А в чому полягає збиток? Ми ж не хлібна фабрика, де без керівника населення не буде забезпечено хлібом",- підкреслив Богуцький.

За його словами, йому ніхто поки не пропонував зайняти крісло міністра, і важко припустити, хто буде призначений на цей пост. Голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригінець ("Батьківщина") розповів, що на посаду міністра культури претендують кілька можливих кандидатів. "Найбільше в кулуарах говорили про призначення Ганни Герман, але тоді ще обговорювалася ідея, що Дмитро Табачник буде віце-прем'єром гуманітарному блоку. Однак пані Герман заявила, що не буде працювати в підпорядкуванні Табачника. Тепер, оскільки Дмитро Табачник не став віце-прем'єром, можливо, знову спробують переконати Ганну Герман. Говорили також, що міністром може бути Володимир Гришко (оперний співак.- ред.), Тимофій Кохан, Юрій Богуцький (діючі заступники міністра культури.- ред.) або Таїсія Повалій (народний депутат від Партії регіонів.- ред.)",- каже Бригинець.

Раніше чоловік і продюсер Таїсії Повалій Ігор Ліхута заявляв журналістам, що його дружині не надходили пропозиції очолити Міністерство культури. Схоже, з кандидатурою не визначилися і в самій адміністрації президента. "Зараз розглядаються різні кандидатури, і президент поки не ухвалив остаточного рішення. Проводиться діалог з культурною елітою",- повідомили в прес-службі адміністрації президента.