середа, 9 січня 2013 р.

Кураєв пропонує об'єднати Різдво та Новий рік

Епатажний російський богослов та протодиякон Андрій Кураєв виступив з ідеєю перенести святкування Різдва на Новий рік. Священнослужитель веде свій блог в інтернеті, є частим гостем на радіо та телебаченні і всерйоз просуває ідею святкувати світське та релігійне свято в один день: 31 грудня або 1 січня, йдеться в сюжеті ТСН. "Якщо новий рік від Різдва, то чому він рахується не від Різдва Христового. Я сподіваюся, що з часом, ймовірно, у нашої церкви вистачить мужності для прийняття радикального рішення – об'єднати Різдво та Новий рік", - говорить Кураєв.

Водночас, як наголосив, речник УПЦ Київського патріархату арх.Євстратій (Зоря), теоретично це можливо. "Рухати календар канони не забороняють, а точної дати народження Христа не знає ніхто. Ні для кого не секрет, що ", - додає він.

За словами архієпископа, за вказівками Святого Писання ми можемо лише приблизно визначити, що Різдво Христове сталося десь приблизно всередині зими. Утім, як вважають у Київському патріархаті, реформа не на часі - зміни лише розсварять парафіян. В УПЦ Московського патріархату притримуються такої ж думки, а Греко-католицька церква ідею російського диякона взагалі не коментує.