Четвер, 10 січня 2013 р.

Митрополит Кирил (Ковачев)

Виконуючий обов'язки глави Болгарської Церкви заявив, що його шантажують. 7 січня Митрополит Варненський і Великопреславський Кирил повідомив болгарським ЗМІ, що від нього зажадали  значну суму, за те щоб ролик, на якому він окроплює святою водою віруючих з вікна свого автомобіля, не потрапив в Інтернет ... Митрополит Кирил зазначив, що викладений в мережу Інтернет відеоролик, на якому він окроплює святою водою віруючих з вікна свого автомобіля, є частиною кампанії, спрямованої на його дискредитацію. Він не став називати імена здирників, додавши однак, що від нього зажадали грошей, у випадку якщо він захоче, щоб ролик не потрапив в Інтернет. Також ієрарх дав ясно зрозуміти, що вимагачі - це представники еліти Болгарії, надихаються духовенством, яких долає заздрість.Довідка "Помісної Церкви" :

Митрополит Варненський Кирил, в миру Богоміл Ковачев, народився 8 липня 1954 року в с. Царьов брід, Варненської області. 1968 року вступає до Духовної семінарії у Черепиші. 24 липня 1976 приймає чернечий постриг.17 грудня 1972 висвячений у ієродиякона. Після закінчення семінарії в 1976 році ієродиякон Кирило вступає в братію Рильського монастиря. 14 листопада 1976 висвячений у сан ієромонаха і направлений для продовження освіти в Афінський університет. Після повернення в Болгарію 

25 грудня 1980 підноситься до гідності архімандрита та отримує призначення на посаду протосингела Слівенська єпархії. 12 липня 1981 року отримує диплом про закінчення заочного курсу Софійській Духовній Академії. 1 червня 1982 йому визначено бути настоятелем Болгарського подвір'я в Москві. 4 вересня 1986 архімандрит Кирил призначається ігуменом Троянського монастиря. З 8 грудня 1987 року - Головний секретар Святійшого Синоду. 26 червня 1988 архімандрит Кирило хіротонісаний в єпископа Стобійского. 19 лютого 1989 обраний і 26 лютого проголошений митрополитом Варненський і Великопреславським.

Після смерті Глави Болгарської Православної Церкви Патріарха Максима, який  помер 6 листопада 2012 р. у столичній лікарні Лозенец, Митрополит Варненський і Великопреславський Кирил обраний сьогодні місцеблюстителем патріаршого престолу Болгарської православної церкви, повідомляє ІТАР-ТАРС. Таке рішення ухвалив Священний синод БПЦ після проведеного позачергового засідання у зв'язку з кончиною патріарха Максима. Головним завданням митрополита Кирила протягом найближчих чотирьох місяців стане організація церковно-народного собору, який повинен вибрати нового патріарха.