Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 26 січня 2013 р.

Жителі Халікідіки підтримали Афонських монахів

У листі, направленому на ім'я настоятеля Іверського монастиря на Святій Горі Афон архімандрита Нафанаїла, «глибоко віруюча частина жителів», як вони самі себе охарактеризували, «що складають більшість населення муніципалітету Аристотеля в Халкідікі», приносить вибачення «за негідну поведінку» окремих своїх співвітчизників, які влаштували блокаду дорогою на Афон. Інтереси, якими керувалася ця частина громадян, поступаючи таким чином, названі в листі «потенційно ворожими нашому регіону і нашій Батьківщині». 

«Хочемо вас запевнити, продовжують далі автори листа, - що в цьому випробуванні вас підтримують більше тисячі сімей, трудівників гірських сіл муніципалітету Аристотеля і ще приблизно така ж кількість сімей, члени яких живуть завдяки богоданній і більш ніж двотисячолітній гірничодобувній діяльності ». 

Далі укладачі листа просять Іверський монастир надати їм для експлуатації  ділянку лісу, що перебуває у власності обителі. Проти цього якраз і протестували ті, хто перекрив дорогу на Афон. Це «дасть можливість, як мінімум, трьом поколінням жителів Мадемхоріа гідно жити, заробляючи своєю працею. 

Жителі Халікідіки підтримали Афонських монахів
У той же час наша Батьківщина з «бідного родича», яким вона є в силу нагальної потреби імпортувати дорогоцінні метали, перетвориться на країну потужного виробництва міді, золота, срібла, свинцю, цинку, що буде сприяти значному збільшенню доходів багатостраждальної грецької економіки ». 

У відношенні побоювань за безпеку навколишнього середовища, висловлених раніше їх супротивниками, підписанти листа заявили, що самі не дозволять, щоб «це благословенне місце перетворилося на пустелю» і стануть «хранителями цієї природної спадщини».

Про це повідомляє інтернет-проект "Помісна Церква" з посиланням на агенство Ромфея.