неділя, 6 січня 2013 р.

Архімандрит Макарій (Папіш)

Архімандрит Макарій (в миру — Папіш Микола Васильович), українець, народився 22 листопада 1980 року в селі Луки Самбірського району Львівської області. Ієромонах Макарій, розпочав навчання в 1987 році в Луківській середній школі, яку закінчив у 1998 році із срібною медаллю. У 1998 році поступив на історичний факультет Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Я. Франка. У 2002 році отримав базову вищу освіту та здобув кваліфікацію бакалавра педагогічної освіти, вчителя історії основної школи. 

2002 року поступив в Київську Духовну Семінарію, одночасно навчаючись на 5-му курсі Дрогобицького університету. У 2003 захистив дипломну роботу на тему «Перемишльська Православна єпархія в XVI-му столітті» і отримав диплом спеціаліста та здобув кваліфікацію вчителя історії та українознавства. 

26 серпня 2003 року прийняв чернечий постриг у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі м. Києва з ім’ям Макарій на честь священномученика Макарія, митрополита Київського. 11 вересня 2003 року рукоположений Святійшим Патріархом Філаретом в сан ієродиякона за Божественною Літургією у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва. У 2006-му році закінчив Київську Духовну Семінарію. 9 квітня 2007 року під час Божественної Літургії у Свято-Михайлівському монастирі Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси України був нагороджений подвійним орарем. 

13 квітня 2008 року рукоположений Святійшим Патріархом Філаретом в сан ієромонаха за Божественною Літургією у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва. У 2008 році закінчив Київську Православну Богословську Академію та отримав диплом Магістра Богослів"я. 13 липня 2008 року, в День святкування 900-ліття Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, за Божественною Літургією, Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений наперсним хрестом. 

5 травня 2010 року за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви - Указом Святійшого Патріарха Філарета нагороджений Орденом Святого Архістратига Михаїла. 25 квітня 2011 року Указом Святішого Патріарха Філарета возведений в сан ігумена. Указом Патріарха Філарета від 29 грудня 2011 року призначений керівником недільних шкіл Управління у справах молоді. З благословення намісника монастиря, преосвященнійшого єпископа Агапіта (Гуменюка), несе послух економа та керує недільною школою.


Указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета від 4 січня 2013 року насельник Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря міста Києва після смерті попередника - єпископа Феодосія (Пайкуша), ігумен Макарій (Папіш) призначений намісником Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря міста Києва.

8 січня 2013 року, під час Божественної літургії в Михайлівському Золотоверхому монастирі столиці Предстоятель УПЦ КП возвів у сан архімандрита намісника Свято-Феодосіївського монастиря ігумена Макарія (Папіша).