четвер, 10 січня 2013 р.

Мехмет Алі Агджа зустрівся з Патріархом

Мехмет Алі Агджа— турецький екстреміст, що вчинив замах на Папу Римського Іоана Павла II 13 травня 1981 року. У понеділок, 7 січня 2013 року, Мехмет Алі Агджа висловив бажання відвідати Вселенський Патріархат і зустрітися з Його Святістю Варфоломієм, Вселенським Патріархом. Упродовж кількахвилиної розмови Агджа розповів патріарху, що протягом тридцяти років він залишався в італійських і турецьких тюрмах, а за той час прочитав багато книжок, окрім Біблії. На пам'ять про зустріч Агджа подарував патріарху фотографію Папи Римського Іоана Павла II з їхньої зустрічі в 1983 році в італійській в'язниці, де він утримувався довший час. Залишається таємницею те, що було сказано прід час цієї зустрічі, але в пресі того часу повідомлялося, що Папа пробачив його за його дії. 

Раніше Агджі запропонували 2 мільйони доларів за ексклюзивне інтерв'ю для документального фільму, а також 5 мільйонів доларів за написання двох книг, одна з яких — його автобіографія. Про те, хто виступає замовником, нічого не повідомляється. Агджа також повідомив, що написав Брауну про книгу «Код Ватикану», яку турок має намір написати після виходу на екрани документального фільму про нього. У листі щодо змісту книги він, зокрема, повідомляє: „Мій план — розповісти про кінець світу і написати ідеальне Євангеліє. «Я опишу Ідеальне Християнство», якого Ватикан ніколи не розумів“. При цьому, чи будуть в даній книзі які-небудь дані про замах на Папу Римського, Агджа не повідомив. 

Мехмет Алі Агджа зустрівся з Вселенським Патріархом
Замах на Іоана Павла II було скоєно 13 травня 1981 року, коли Агджі було 23 роки. Він вистрілив у понтифіка, але той вижив. У липні 1981 року Агджа був засуджений судом Риму до довічного ув'язнення. У 2000 році президент Італії Карло Адзеліо Чампі помилував злочинця, який був перевезений до Туреччини, де раніше був засуджений до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Абді Іпекчі в 1979 році. Як повідомлялося, у 2006 року комісія італійського парламенту, яка займалася розслідуванням обставин нападу на понтифіка, дійшла до висновку, що замах у 1981 році замовив СРСР.