Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 31 січня 2013 р.

На Кіпрі відновлять древній монастир св.Андрія

Грецьке агентство церковних новин "Ромфея" назвало історичною угоду про відновлення монастиря св.апостола Андрія Первозванного на півострові Карпасія (окупована турками територія Північного Кіпру), підписану 31 січня Кіпрської Православної Церквою та Програмою розвитку ООН. Монастир побудований на місці, де, за переказами, пристав корабель, на якому подорожував апостол Андрій, і за його молитвою забив чудотворне джерело, що існує до цього часу.  

Про час заснування монастиря не збереглося точних відомостей. Гавань св. Андрія згадується англійським паломником Зевульфом в 1102-1103 рр.. Про добре укріплений монастир св. Андрія вперше згадується під 1191 у хроніці «Діяння Генріха II і діяння короля Річарда Левове Серце» Роджера Ховеденського. Стара церква монастиря зведена в XV в., а великий новий собор - в 1855-1867 рр.. Поруч для численних паломників були побудовані різні споруди.

Після турецького вторгнення 1974 монастир не ремонтувався, будівлі прийшли в аварійний стан. План реставрації розроблений університетом грецького міста Патри. Його буде здійснено у три етапи. Фінансування першого етапу становитиме 2,5 млн. євро. Ці кошти нададуть Кіпрська Архієпископія, Євросоюз, уряд США, Програма розвитку ООН і самі віруючі.