Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 19 січня 2013 р.

На храм Спаса на Берестові встановлено хрест

Як повідомляє інтернет-проект "Помісна Церква" з посиланням на офіційний сайт УПЦ, учора 18 січня 2013 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні єпископа Бородянського Варсонофія освятив відреставрований хрест на центральну маківку храма Спаса на Берестові. На освяченні був присутній директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповіднику Любомир Михайлина. 

Нагадаємо, що хрест було пошкоджено буревієм у липні 2010 року. Під час реставрації спеціалісти зняли старий позолотний шар з поверхні хреста, виправили його каркас, зігнутий під час падіння, виготовили та встановили втрачені декоративні елементи та основу для кріплення хреста на маківці, а також нанесли шар сусального золота. 

Довідка. Мурована церква Спаса побудована в кінці ХІ – на початку ХІІ ст. в селі Берестове, де знаходилась заміська резиденція Київських князів, з ініціативи Володимира Мономаха. В літописах вона згадується як усипальниці роду Мономаховичів. Тут похована у 1138 році дочка Мономаха Євфимія, у 1157 році – Юрій Долгорукий, у 1172 році – його син Гліб. Церква Спаса на Берестові разом з ансамблем споруд Києво-Печерської Лаври у 1990 році включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.