середа, 16 січня 2013 р.

Ювіляру подарували панагію і позбавили схими

Як повідомляє репортер Інтернет-проекту "Помісна Церква" сьогодні, у середу 16 січня 2013 року, Патріарх Московський і всія Русі Кирил (Гундяєв), Предстоятель Російської Православної Церкви, привітав з ювілеєм  - шестидесятиліттям схиєпископа Сергія (Залізницького), (колишнього єпископа Богуславського Серафима), надіславши ювіляру вітальний адрес та пам'ятну панагію. Нагадаємо, що за станом здоровя єпископ Серафим у серпні 2003 року прийняв велику схиму з іменем Сергій, однак всупереч православній традиції, замість повного зречення світу, все ще перебував на Богуславській кафедрі чотири роки (З 1 серпня 1994 р. по 31 травня 2007 р.).

По цьому владика недовго перебував керуючим новоствореної Севєродонецької єпархії, поки його не було відправлено за штат згідно поданого рапорту. Згодом, від патріарха отримав благословення бути настоятелем  парафій Введення в храм Пресвятої Богородиці та Живоначальної Трійці в Салтиковім мосту Москви, з попереднім іменем Серафим.

Таким чином, нині на офіційному сайті Московського Патріархату є дві версії імені єпископа. Вітання патріарха , однак в довіднику персоналій цей самий ієрарх  


Преосвященному єпископу Серафиму (Залізницькому),
настоятелю парафій Введення в храм Пресвятої Богородиці
та Трійці Живоначальної в Салтиковім мосту. 

Ваше Преосвященство!

Сердечно вітаю Вас з 60-річчям від дня народження. Маючи бажання стати служителем Вівтаря Господнього, Ви поступили в Московські духовні школи. За роки праць в якості настоятеля храму Марії Магдалини в місті Біла Церква та благочинного Білоцерківського округу Київської єпархії Ви придбали значний пастирський і адміністративний досвід.

Сприйнявши жереб апостольського спадкоємства, Ви прагнули з ретельністю нести покладений на Вас тягар, щоб «поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди» (2 Тим. 2:15). 

Нині, виконуючи послух настоятеля парафій Введення в храм Пресвятої Богородиці та Трійці Живоначальної в Салтиковів мості в Москві, Ви закликаєте людей до спасіння у Христі, проявляєте піклування про розвиток соціальної і духовно-просвітницької роботи.

У зв'язку з знаменною датою вважаю справедливим вручити Вам пам'ятну панагію. Молитовним заступництвом Пречистої Діви Марії нехай збереже Вас Господь у доброму здоров'ї і душевному мирі на многая літа, посилаючи Свою благодатну допомогу у подальшому служінні на ниві церковній. 

З любов'ю у Христі Ісусі 
+ Кирил, Патріарх Московський і всія Русі.