Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 24 січня 2013 р.

Росія та Грузія не бачать сенсу скликати Великий Собор

Предстоятелі Російської та Грузинської Православних Церков на зустрічі в Москві домовилися про те, що скликати Всеправославний собор безглуздо, поки не досягнута згода всіх Помісних Церков по конфліктних питань. "Порушено було питання про Святий Собор, який повинен відбутися в майбутньому, і я думаю, прийшли до єдиної думки, що поки не будуть врегульовані всі питання, які стоять між православними церквами, скликати собор не має сенсу", - сказав на зустрічі з російськими журналістами Грузинський Патріарх, який перебуває з візитом у Москві.

На зустрічі з Іллею Другим у понеділок патріарх Московський і всієї Русі Кирило заявив, що поспішні спроби "скоро провести Собор, без належної підготовки" можуть призвести до ускладнень у міжправославних відносинах. Ідея скликання Всеправославного собору виникла півстоліття тому. Було визначено десять тем собору, за якими весь цей час велася підготовка. Такий тривалий період пов'язаний з необхідністю подолати згоду між церквами. 


Зараз залишилися неузгоджені позиції за двома темами: надання автокефалії (самостійності церкви) і диптихи (офіційний порядок перерахування православних Церков). За якнайшвидше скликання Всеправославного собору раніше висловлювалися представники Константинопольської, Олександрійської, Єрусалимської, Кіпрської, Антіохійської та Елладської православних Церков.

Про це сьогодні пише УНІАН.