понеділок, 28 січня 2013 р.

А греків на інтронізації Предстоятеля ПЦА не було!

Інтронізація нового предстоятеля Православної Церкви в Америці / ПЦА / митрополита Тихона відбулася в неділю у Свято-Миколаївському кафедральному соборі у Вашингтоні, повідомляє репортер "Помісної Церкви" з посиланням на ІТАР-ТАРС. Божественную літургію з ним служили ще 15 ієрархів, в тому числі всі члени Священного Синоду ПЦА, а також керуючий Патріаршими парафіями в США архієпископ Наро-Фомінський Юстиніан / Московський Патріархат /, єпископ Мейфілдскій Георгій / Руська Зарубіжна Церква /, митрополит Батумський і Лазскій Димитрій / Грузинська Церква /, єпископ Бруклінський Микола / Антіохійський Патріархат / та інші. Владика Юстиніан передав настоятелю Американської Церкви вітання і поздоровлення від патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Він нагадав, що Російська Церква доводиться американської "матір'ю", подарувавши їй у 1970 році автокефалію, тобто церковне самоврядування. Відповідно вона продовжує по-особливому піклуватися і турбуватися про своє "чадо", хоча і визнає і навіть підкреслює повну незалежність і самостійність ПЦА.

"Сьогодні вся повнота Російської Православної Церкви молиться, співпереживає, радіє про улюблену у Господі свою сестру - Американську Православну Церкву", - підкреслив російський архієрей. Він передав у дар американському митрополиту образ Тихона Задонського з часткою його мощей. Ім'я цього єпископа і богослова носив у чернецтві святитель Тихон Московський - святий покровитель нового предстоятеля ПЦА. 

У відповідному слові митрополит Тихон висловив патріархові Кирилу і всієї Руської Церкви глибоку вдячність "за любов і підтримку". "Передайте, будь ласка, Його Святості нашу взаємну любов і повагу, наше прагнення зберігати ті особливі відносини, які підтримуються між нами багато років", - сказав він, маючи на увазі відносини між Американською та Російської Церквами. Напередодні інтронізації владика Тихон в інтерв'ю кор. ІТАР-ТАРС також говорив про те, що "особливі відносини, особлива взаємозв'язок між ПЦА і Російською Церквою завжди були, є і будуть", і висловлював надію на швидкий візит до Росії для особистої зустрічі з патріархом Кирилом. 
Митрополит Тихон народився в 1966 році в американській сім'ї. Його мирське ім'я - Марк Моллард. Хрещений він був в єпископальній церкві, а Православ'я прийняв 1989 року. На недільній літургії були присутні його батьки - Франсуа і Елізабет Моллард. До речі, в дитинстві владика жив з ними у Франції, і клір Свято-Миколаївського собору підніс йому в честь інтронізації мощі французьких святих. 

Предстоятелем ПЦА він був обраний в листопаді минулого року на XVII всеамериканському Соборі. Його офіційний титул - архієпископ Вашингтонський, митрополит всієї Америки і Канади. ПЦА - Церква маленька і не усіма визнана. Наприклад, на недільній церемонії не було представників грецьких православних церков, хоча був навіть посланець католицького кардинала - архієпископа Вашингтонського. Однак, роль і значення церкви визначаються не тільки і не стільки її розміром. 

Священик ПЦА протоієрей Леонід Кишковськи сказав кор. ІТАР-ТАРС, що, за наявною у нього інформацією, "якщо дивитися не на тих, хто на Великдень приходять, а на реально беруть участь, підтримують, жертвують, напевно, мова йде про якихось сто тисяч" прихожан. "Але хоча за нами і немає мільйонів віруючих, думаю, що глобально, для православної церкви в світі свідоцтво православної віри в Америці повинно бути дуже важливим фактором, - заявив отець Леонід. - Тому що ми говоримо, що наша церква - вселенська. А реально постаємо перед світом, як церква виключно східна. І якщо православ'я в Америці - в нашій та інших церквах - буде розвиватися, це буде свідченням життєздатності православ'я в цілому. Покаже, що воно не обмежене якимись історичними та культурними кордонами, а може дійсно стати вселенським ".