Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 19 січня 2013 р.

У Сербії, здається, незадоволені духовенством

Проведене сербською газетою «Бліц» опитування читачів виявило негативне ставлення до духовенства у значної частини суспільства, повідомляє сайт видання. Згідно з офіційною статистикою, 3/4 сербів вважають себе віруючими, хоча тільки 51% читачів газети «Бліц» позиціонують себе як віруючі. Опубліковані питання анкети повинні були допомогти з'ясувати, що думають читачі про духовенство (без зазначення юрисдикційній приналежності) і вплив священнослужителів на віру інших людей. На питання про регулярність відвідування храмів 9,4% читачів відповіли, що відвідують його щотижня; 12,4% - раз на місяць, 16,8% - два рази на рік, 9,6% - раз на рік, 51,5% - взагалі не ходять до церкви. На запитання: чи дотримуються священики церковних канонів? тільки 13,7% читачів відповіли ствердно, 33,3% вважають, що «таких меншість». «Ні, не дотримуються», - відповіли 52,8%. 

На запитання «Чи були ви коли-небудь здивовані сумою винагороди, яку священик попросив за вчинення обряду?» 69,6% читачів відповіли: «Так, сума була завищеною», 10,8% - «Так, але заплатив без роздумів» і 19,4% - «Ні, це джерело доходу священнослужителя». 

На запитання «Просили ви коли-небудь допомоги у Церкви?» 13,9% читачів відповіли ствердно, уточнивши, що цю допомогу вони отримали. 4,4% сказали, що допомогу просили, але її не отримали. І 81,5% відповіли в умовному способі, що ніколи б не попросили допомоги у Церкви. Про це вчора пише Сєдміца.Ру