Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 23 січня 2013 р.

Єпископ Філарет освятив воду в центрі Львова. Відео

19 січня 2013 року, в день Богоявлення Господнього, єпископ Львівський і Галицький Філарет у співслужінні духовенства Львівської єпархії УПЦ Московського Патріархату вершив чин великого освячення води біля Міської ратуші, що на центральній площі міста. Тисячі людей, котрі прийшли на Богослужіння могли помолитися та набрати святої води. Нагадаємо, що за повідомленням порталу РІСУ, цьогоріч загальноміське традиційне освячення води у Львові відбулося без участі владик УГКЦ. Не було й єрархів УПЦ КП. За словами єпископа-помічника Львівського УГКЦ Венедикта (Алексійчука), така ситуація склалась тому, що цьогоріч очолювати спільне водосвяття випала черга Українській Православній Церкві (Московського Патріархату).

«Я Вас відсилаю до мера міста. Я звертав на це увагу декілька тижнів перед тим, що так буде. Але в нас є місцева влада, яка керує. Це їхнє рішення. Ситуація банальна і патова: позаминулого року я очолював водосвяття, а минулого року очолювали вірмени, а я виголошував кілька молитов, хоча наші браття православні казали мені: «то монофізити – освячення не важне». Цього року є черга Московського Патріархату, а вони ні з ким, ніколи не співслужать», – наголосив владика Венедикт, відповідаючи 22 січня під час лекції в УКУ на запитання журналістів чому на освяченні води не було владик УГКЦ.

За словами єпископа, на площі було не менше 70% греко-католиків, тому надалі організаторам загальноміського освячення води це потрібно враховувати. Разом з тим єпископ додав, що хоч не було єрархів УГКЦ, греко-католицькі священики на водосвятті все ж були присутні.