Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 5 січня 2013 р.

Митрополит Павло (Лебідь)

Павло (Лебідь) (нар. 1961), митрополит Вишгородський і Чорнобильський, вікарій Київської єпархії, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, член Міжсоборної присутності Руської Православної Церкви, постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви. У миру - Лебідь Петро Дмитрович, народився 19 квітня 1961 року в селі Борбин Млинівського району Рівненської області. У 1976 році закінчив Борбинську восьмирічну школу, а в 1978 році - Долгошієвську середню школу. У 1978 - 1980 роках навчався в Луцькому технікумі радянської торгівлі. У 1981 - 1983 роках проходив військову службу в лавах Радянської Армії. 

З 1984 по 1988 рік навчався в Московській духовній семінарії. 24 травня 1986 був висвячений у сан диякона ректором Московської духовної семінарії архієпископом Дмитровським Олександром в Смоленськом храмі Троїце-Сергієвої Лаври. 7 січня 1988 був висвячений у сан священика архієпископом Волинським і Рівненським Варлаамом в Троїцькому кафедральному соборі міста Луцька. Після закінчення Московської духовної академії рішенням Вченої ради був направлений на служіння в Волинську та Рівненську єпархію в село Низкиничі Іваничівського району Волинської області (тепер - Успенський чоловічий монастир).

26 червня 1989 був пострижений у чернецтво з іменем на честь першоверховного апостола Павла. Постриг здійснено архієпископом Волинським і Рівненським Варлаамом в Свято-Троїцькому кафедральному соборі Луцька. 30 травня 1992 був зведений в сан архімандрита єпископом Волинським і Луцьким Варфоломієм. 30 березня 1994 був призначений намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. 19 квітня 1997 був хіротонізований на єпископа Вишгородського, вікарія митрополита Київського і всієї України.


27 грудня 2002 призначений головою новоствореної Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви. 9 липня 2003 був зведений в сан архієпископа предстоятелем Української Православної Церкви митрополитом Володимиром. З 27 липня 2009 року - член Міжсоборної присутності Руської Православної Церкви. 1 травня 2011 возведений у сан митрополита з титулом Вишгородський і Чорнобильський. 14 червня 2011 введений до складу постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви.


З 26 січня по 8 травня 2012 тимчасово керував Київською єпархією на період хвороби митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана).