Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 9 січня 2013 р.

Архієпископ Петро (Брук де Тралль)

Високопреосвященний Петро, єпископ Кафський и Готський Української Автокефальної Православної Церкви. Архимандрит Петро був в рукоположений в сан єпископа 16 червня 1996 року. Згодом, Владику Петра було піднесено до гідності архиєпископа та призначено Екзархом УАПЦ в Західній Європі. Довгий час Високопреосвященний Владика Петро виконував послух Глави відділу Зовнішніх Церковних зносин. У четвер 9 червня 2011 року, в Німеччині, архієпископ Петро після важкої хвороби спочив у Господі.


*******
З Німеччини до України повернулась офіційна делегація Української Автокефальної Православної Церкви у складі Преосвященного Германа, єпископа Чернівецького і Хотинського, та протоієреїв Петра Кучминди і Віталія Даньчака. З благословення Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, Преосвященний єпископ Герман, та два священики Андріївського собору міста Києва від імені нашої Святої Церкви віддали останню шану новопреставленому владиці Петру, Екзарху УАПЦ в Західній Європі, та вознесли від імені усіх українців свої молитви за спокій душі Високопреосвященного архиєпископа.

15 червня ввечері, у співслужінні чисельного духовенства УАПЦ, Преосвященний єпископ Герман, очолив відправу заупокійної літії у храмі Покрова Пресвятої Богородиці міста Крефельда. А вже наступного дня, 16 червня, єпископ очолив Божественну літургію з чином архиєрейського похорону Його Високопреосвященства Кир Петра, архієпископа Кафського та Готського, екзарха Західної Європи Української Автокефальної Православної Церкви.

 

Попрощатися з архиєпископом Петром прийшли і приїхали представники духовенства багатьох країн і конфесій. Православні священнослужителі молились на літургії, яка велася на українській, німецькій, румунській та італійській мовах. Владиці Герману допомагали священики УАПЦ, які прибули з України, місцеві українські і не тільки українські священики, протодиякон, диякони та іподиякони, а також численні церковні служителі.

Під час прощального богослужіння Преосвященний єпископ Герман звернувся до присутніх зі словом.

Слово Преосвященного єпископа Германа на прощальному богослужінні

Дорогі браття та сестри! Проводжаючи в останню земну дорогу християнина, Свята Церква співає: « Блаженна путь, якою нині йдеш, душе, бо приготоване тобі місце упокоєння». Сьогодні ми проводжаємо нашого брата Петра – архиєпископа Кафського та Готського, екзарха Західної Європи – до місця його останнього земного пристановища.

Споглядаючи бездиханне тіло владики, яке лежить нині у гробі, важко знайти слова втіхи для осиротілої пастви, рідних та близьких. Усі ми сумуємо за дорогою нам людиною, архипастирем, служителем вівтаря Господнього. На пам’ять приходять щасливі моменти спілкування з покійним, спільне служіння Божественної Літургії, його любов та відкритість до кожної людини. «немає більшої любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15.13) – говорить Святе Євангеліє.

Блаженної пам’яті архієпископ Петро поклав свою душу на вівтар служіння людям, усе його земне життя було присвячене Церкві Христовій на теренах Західної Європи. Владика зумів зібрати під своїм святительським омофором людей різних культур та національностей, і для всіх стати справжнім люблячим батьком, добрим другом та порадником, наставником, молитвеником перед Богом. Щирого та відкритого владику Петра любили та поважали не тільки тут, в Західній Європі, але й в Україні, і сьогодні за спокій його душі моляться по всьому світу архиєреї, священики та вірні святої Православної Церкви.

Святий апостол Павло втішає нас такими словами: «Не хочу, щоб ви не знали про померлих, щоб не сумували як інші, які не мають надії. Бо коли ми віруємо, що Ісус помер і воскрес, то й померлих в Ісусі Бог приведе з Ним» (Сол. 4.13-14). Коли покійний владика приймав посвячення у священний сан, уся Церква співала йому «Аксіос», що значить «Достойний». Достойно проживши своє життя, гідно пройшовши свій архиєрейський шлях і поставши сьогодні перед Богом, його душа має надію на те, що займе достойне місце в оселях праведників, де вже немає життєвих тягарів та турбот, а тільки вічна радість з Господом.

Дорогі браття та сестри, прийміть щирі співчуття від імені Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського та всієї України, єпископату, священства та вірних нашої Святої Церкви. Пам’ять про покійного архієпископа Петра завжди буде у наших серцях і молитвах. Помолімось, щоб Владика життя та смерті Христос Бог наш упокоїв його душу там де всі святі спочивають. Амінь. Вічна пам’ять і Царство небесне архієпископу Петру.

Прихожани і близькі сумували, і безутішно плакали за справжньою Людиною, з великої літери. Вічний Йому спокій! Вічна Йому пам’ять, і наші святі молитви!

Прес-служба Патріархії УАПЦ // Uaoc.Net

Прес-служба Патріархії УАПЦ щиро вдячна за допомогу при підготовці матеріалу редактору газети “Взаєморозуміння”, доктору Валерію Жураховському з Кельну.

Архієпископ Петро (Брук де Тралль)