Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 26 січня 2013 р.

Предстоятель УПЦ нагадав депутатам про совість


Митрополит Володимир закликав депутатів у своїй діяльності керуватися інтересами забезпечення свободи совісті і духовності. Як повідомляє офіційний сайт УПЦ, про це йдеться в листах, які Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир направив керівникам депутатських фракцій у Верховній Раді України. Митрополит побажав депутатам "Божої допомоги у відповідальній праці на благо народу України і висловив сподівання, що народні депутати України у своїй діяльності будуть керуватися, зокрема, інтересами забезпечення свободи совісті, зміцнення духовності та моральності суспільства, будуть враховувати позицію Церкви і віруючих громадян" .

Від імені Церкви Митрополит Володимир підтримав створення у Верховній Раді України міжфракційного депутатського об'єднання "За сприяння свободі совісті", висловивши упевненість, що його діяльність сприятиме духовному відродженню українського суспільства, забезпеченню реалізації прав віруючих громадян і релігійних організацій, досягненню ефективної співпраці між законодавчою владою і релігійною громадськістю України в інтересах розвитку держави на принципах високоморальних євангельських цінностей.

Також у своєму листі Предстоятель Церкви наголосив на необхідності налагодження більш ефективного діалогу між представниками вищого законодавчого органу і церковною спільнотою з метою захисту прав громадян та сприяння подальшій гармонізації державно-церковних відносин в Україні, запропонувавши керівникам фракцій проведення регулярних консультацій з представниками Церкви щодо законопроектів, які стосуються питань діяльності релігійних організацій, прав і свобод віруючих громадян. При цьому УПЦ готова сприяти проведенню таких обговорень і у форматі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Також Митрополит Володимир висловив готовність до зустрічі з членами депутатських фракцій з метою обговорення невідкладних питань подальшого розвитку державно-конфесійних відносин в Україні.