Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 12 січня 2013 р.

У Греції знову підвищили податки

Парламент Греції ухвалив нове підвищення податків, виконавши таким чином вимогу міжнародних позичальників. Зокрема, тепер максимальний податок на доходи фізичних осіб становитиме 42%. Саме стільки сплачуватимуть греки, які заробляють більше 42 тис. євро на рік. Також скасовується чимало податкових пільг. Крім того, закон залишає у силі податки для власників квартир і будинків. Раніше їх вводили як тимчасовий захід. Одначе тепер їх доведеться сплачувати навіть у разі втрати роботи. Саме це найбільше непокоїть цю грецьку родину безробітних.

“Ми мріяли купити власне житло, аби не платити аренду і не боятися, що власники виженуть тебе з дому. Отже, ми купили житло. Але тепер ми не можемо платити за нього,” – каже 42-річна Ґеоргія Катсолі. “Податки можна платити, коли є гроші. Якщо я знайду роботу у понеділок, то, звичайно, я сплачу податки. Але зараз у мене нема грошей. Як мені платити?” – говорить її чоловік Нікос Беллос.

Натомість уряд Греції твердить, що нове підвищення податків дозволить уникнути чергового зниження зарплат і пенсій. Влада запевняє, що для декого податковий тягар навіть зменшиться: зокрема, це стосується бюджетників та тих, хто заробляє менше 25 тис. євро на рік. Також можновладці обіцяють знизити податки, коли ситуація у Греції стабілізується.