Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 15 січня 2013 р.

Католицькі єпископи Польщі подякували Кирилу

Голова католицької Польської єпископської конференції архієпископ Юзеф Міхалік, митрополит Перемиський, подякував Патріарху Московському і всієї Русі Кирила за висловлення духовної підтримки і солідарності з християнами Польщі в зв'язку з блюзнірським актом по відношенню до найбільшої святині цієї країни - Ченстоховської ікони Божої Матері, повідомляє Служба комунікації ВЗЦЗ. 

9 грудня 2012 в Ясній Горі, де зберігається ікона, зловмисник плеснув фарбою на чудотворний образ, який не постраждав виключно завдяки захисному склу.У направленому на ім'я Патріарха посланні архієпископ Ю. Михалик, зокрема, відзначає: «Сьогодні ми є свідками болісної атмосфери, яку створюють люди духовно заблукалі, що не вважаються ні з якою святістю. Прояв толерантності до всього, що може вигадати хвора і зіпсована гріхом і злом душа, надалі породжує зло, винищуючи культуру, яка спирається на християнські цінності ».

За словами архієпископа, в непростій ситуації, що характеризує сьогодні європейське секулярне суспільство, християни покликані нагадати людям про те, що відпадання від Бога і Його заповідей, в кінцевому рахунку, звернеться проти людини і поставить під питання саме існування людського суспільства. На закінчення свого послання архієпископ Ю. Михалик від особи Римсько-Католицької Церкви в Польщі побажав Патріарху, єпископату, духовенства та вірних Руської Православної Церкви фортеці у вірі і благословення народженого в світ Спасителя.