Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 12 січня 2013 р.

Позбавлено сану за підтримку жіночого священства

Американського священика Роя Буржуа, який у 2008 році був позбавлений права служіння в католицькій церкві, а минулого року виключено об'єдання Maryknoll, членом якого був,  Ватикан повідомив про позбавлення священного сану і зведення до нижчого статусу церковнослужителя. Як повідомило агентство Catholic World News, підставою стала активна підтримка з його боку висвячування жінок. Відповідний лист Рой Буржуа отримав від ватиканської Конгрегації віровчення. Він був переданий колишньому священикові через його колишнє керівництво з товариства Maryknoll. 

У посланні повідомляється, що його поведінка не може вважатися сумісною зі статусом католицького священнослужителя і що він звільняється від служіння і усувається з лав духовенства католицької церкви. У Ватикані попросили, щоб Буржуа підписав спрямований йому лист, підтверджуючи факт його отримання і ознайомлення зі змістом офіційного рішення Римської курії. 

У свою чергу, колишній священик заявив, що категорично відмовляється його підписувати, оскільки не згоден з прийнятим у Ватикані рішенням щодо свого статусу. Рой Буржуа був екскомунікований в 2008 році після того, як взяв участь у богослужінні, в ході якого відбулося висвячування жінок у священний сан. Він неодноразово заявляв, що відмовляється переглядати свій статус і досі залишається захисником ідеї жіночого висвячення, зазначає портал Седмица.ru. 

Ватикан не визнає можливості зведення в сан жінки. У травні 2010 року частина Римо-католицької церкви, що відкололася, вперше посвятила в сан священика жінку Марію Вітторію Лонгітано. У тому ж місяці Єпископальна церква США вперше в історії посвятила в духовний сан жінку-лесбіянку Мері Гласспул.