Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 29 січня 2013 р.

У Грузії згорів чоловічий монастир

Несправність електропроводки стала причиною пожежі в чоловічому монастирі Благовіщення, розташованому у високогірному селі Аршан, в Казбегськом окрузі, -  рідному краю Патріарха Грузинського Ілії II, поблизу державного кордону Грузії та Росії. Цей монастир став діючим лише недавно. Очевидці відзначають, що художники завершили його розпис саме в той ранок, коли спалахнула пожежа. Келії ченців перебували в дощатій будові, зведеній давно, і висохлі від часу стіни згоріли миттєво, як папір, повідомляє газета «Ахалі таоба» («Нове покоління»).

«Полум'я в монастирі першими помітили з розташованої неподалік школи, і тут же подзвонили пожежну службу. Подзвонили і мені, я відразу ж під'їхала до місця події. Ніколи не бачила такого жахіття. Неможливо висловити словами те почуття жаху, що охоплює тебе при вигляді палаючого храму, а ти нічим не можеш допомогти », - поділилася з журналістами їхня колега - кореспондент «Інфо9» Манана Гелашвілі. Вона ж відзначила, що пожежники зробили все можливе і навіть неможливе для порятунку монастиря. Їх відчайдушні героїчні зусилля дозволили врятувати частину корпусу храму.

«Вони вривалися в розбурхане полум'я без спецодягу, і якимось дивом зуміли врятувати частину храму. Згоріла повністю покрівля. Якби пожежники були б відповідним чином оснащені спецобладнанням, результат міг бути набагато успішнішим», вважає Манана Гелашвілі. Пожежна служба в Казбегі, як і в інших регіонах Грузії, ледь животіє. Пожежні пересуваються на допотопних машинах, які чи то доїдуть до місця призначення, чи то ні. Нещодавно машина, що прямувала за викликом до місця пожежі сама загорілася в дорозі. А в Казбегі пожежну машину тягають на буксирі.

«Я бачила, в яких умовах живуть і працюють пожежники. Вони - справжні герої », - сказала Манана Гелашвілі. У гасінні полум'я разом з пожежними брали участь місцеві жителі і духовні особи. Ченці розповіли журналістам газети, що люди були приголомшені - ніхто ніколи в житті не бачив нічого подібного. На їх переконання, що біда, що спіткала 26 січня монастир - це Боже покарання. Ченці самовіддано боролися із загорянням разом з пожежниками і дякують Господу, що вдалося врятувати ікони. Жителі села і ченці запевнили журналістів, що монастир буде обов'язково відновлений, і то дуже скоро.