Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 1 січня 2013 р.

Клір і паства не приймають нового єпископа

Єпископ Пантелеймон (Поворознюк), призначений 20 грудня 2012 очолювати Сєвєродонецько- Старобільську єпархію УПЦ МП, до цих пір так і не зміг здійснити богослужіння на своїй новій кафедрі. 29 грудня віруючі не дозволили йому звершити літургію в кафедральному соборі Різдва Христовго Сєвєродонецька, а 30 грудня він не зміг послужити в храмі на честь ікони Божої Матері «Умиління». Конфлікт навколо єпископа Пантелеімона виник відразу ж після його призначення на нову кафедру. Церковний народ відмовився приймати нового главу єпархії та просив священноначаліє залишити їм колишнього архіпастиря - архієпископа Агапіта (Бевціка), примусово і без вказівки будь-якої провини відправленого на спокій 20 грудня 2012. 

Митрополит Київський і всієї України Володимир на зустрічі зі священиками Сєвєродонецької пообіцяв, що до Різдва повинен ще раз зібратися Священний Синод УПЦ МП, де буде обговорюватися питання про повернення архієпископа Агапіта на свою кафедру, повідомляє "EastKorr - Східний кореспондент"


Проте пізніше виявилося, що до служіння в якості глави єпархії збирається приступити єпископ Пантелеімон. Після цього повідомлення від серцевого нападу помер один з найбільш шанованих кліриків єпархії 56-річний благочинний Лисичанського округу протоієрей Віктор Шульц, який раніше неодноразово їздив до Києва, намагаючись добитися справедливості в Синоді УПЦ МП. Протоієрей Віктор був похований учора, 31 грудня, на наступний день після невдалих спроб єпископа Пентелеімона послужити в своїй новій єпархії.