Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 4 січня 2013 р.

Історичне богослужіння на острові Крит

Слідом за недавнім рішенням Священного Синоду Вселенського Патріархату щодо прославлення святого Никифора Прокаженого, відбулось перше офіційне та історичне святкування на честь цього святого. 2 січня урочистою ходою було перенесено частину мощей святого з каплиці єпископського будинку до собору Благовіщення Пресвятої Богородиці, де перед ними було звершено Велику вечірню. Богослужіння очолив митрополит Амфілохій (Андроникакіс), митр. Кисамський, Критської Православної Церкви. В четвер, 3 січня, божественну літургію очолив Преосвященний Архієпископ Критський Іриней, який з благословення Його Святості Патріарха Варфоломія зачитав відповідні Патріарші та Синодальні рішення про канонізацію.

Блаженнійшого Феодора, Патріарха Олександрійського представляв Аккірський митрополит Савва. У прославленні також брали участь кілька єпископів острова, канцлер, настоятель монастиря Криту та інші священнослужителі.

В кінці Божественної літургії Його Високопреосвященство митрополит Амфілохій Коротко згадав життя святого Никифора, і з великою радістю та хвилюванням розповів про те, що Священний Синод під головуванням Його Святості Варфоломія вирішив причислити ченця Никифора до лику святих Православної Церкви.