Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 11 січня 2013 р.

На діамонітіріонах до Афону поставили QR-код


Діамонітіріон - це спеціальний письмовий дозвіл на відвідини Святої Гори Афон, обов'язковий для всіх гостей.  Уперше QR-кодпочали  ставитися на діамонітіріонах кілька місяців тому (точний час назвати важко, оскыльки офіційно про зміну зовнішнього вигляду документа оголошено не було). У неофіційних бесідах представники влади аргументують появу QR-коду необхідністю захисту діамонітіріонов від підробки. Більшість афонських ченців негативно реагує на таке нововведення.

І хоч поки офіційної реакції Епістасіі (Правління) Святої Гори Афон на нововведення немає, у спеціальному зверненні до влади, підписаному багатьма афонськими ченцями, говориться наступне: «Викликає здивування, як після стількох зусиль церковної громадськості (громадян Греції та небайдужих людей по всьому світу) щодо захисту людської свободи і гідності ви поставили QR-код на діамонітіріони, тим самим відкриваючи дорогу для повсюдного розповсюдження електронного уряду, яке так наполегливо пропагує антихристиянська влада. Таким чином, щоб потрапити на Святу Гору Афон, віруючі тепер змушені будуть уподібнюватися продуктам, які «пробиває» касир в супермаркетах ».

QR-код (англ. - швидка реакція - швидкий відгук) - двовимірний штрих-код, розроблений і представлений японською компанією «Denso-Wave» в 1994 році. Основна перевага QR-коду - це легке розпізнавання скануючим обладнанням (в тому числі і фотокамерою мобільного телефону), що дає можливість використання в торгівлі, виробництві та логістиці. 

Офіційної реакції Українських Церков на використання QR-коду ще немає.  Однак, пригадаємо, в Тернопільський єпархії УПЦ Київського Патріархату (керуючий - архієпископ Нестор (Писик) його активно використовують для просування власного друкованого органу – газети "Лампада Православя".  Завдяки такому коду газету легко завантажити з інтернету на сучасні мобільні пристрої.