Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 22 січня 2013 р.

Pussy Riot номінували на премію NME


Російська панк-група Pussy Riot номінована на отримання премії британського журналу про музику NME (The New Musical Express). Росіянки представлені у двох номінаціях: Герой року і Музичний момент року. У номінації Герой року скандальні росіянки - Марія Альохіна, Надія Толоконникова і Катерина Самуцевич - представлені поряд з президентом США Бараком Обамою, відомим співаком Девідом Боуї, R & B-співаком Френком Оушеном, британським велогонщиком Бредлі Уїггінсом і рок-музикантом Дейвом Гролом, повідомляє BFM.ru .

На перемогу в номінації Музичний момент року претендують, крім виступу Pussy Riot, церемонія відкриття Олімпійських ігор у Лондоні, участь групи Green Day в музичному фестивалі в Редінгу, повернення Девіда Боуї у світ музики, концерт Rolling Stones у Лондоні і виступ The Stone Roses у парку Хітон.

Премія NME вручається також у номінаціях Найкраща британська група, Найкращий альбом, Найкраща іноземна група, Найкраща пісня, Найкращий музичний фільм, Найкращий артист, що виступає із сольною програмою, Найкраща нова група, Найкращий музичний кліп і Найкращий гімн танцмайданчиків. Переможці будуть оголошені на церемонії в Лондоні 27 лютого.

Співак Найк Борзов вважає, що "акція Pussy Riot і її наслідки - це дуже потужний арт-політичний проект".

Реакція суспільства

Висування Pussy Riot на премію NME викликало бурхливе обговорення в Росії. Так, лідер Машины времени Андрій Макаревич повідомив Известиям, що здивований цим.

"Я поважаю дівчат за щирість і за сміливість, але ніяк не можу віднести продукт їхньої діяльності до предмета музичної культури. Вибачте, але мухи окремо, котлети окремо", - впевнений музикант.

Співак Найк Борзов вважає, що "акція Pussy Riot і її наслідки - це дуже потужний арт-політичний проект". "Витрати на нього мінімальні, а резонанс і висновки глобальні. Але до музики це не має відношення. Тож не вважаю їх доречними у цьому списку, так само як і Барака Обаму, наприклад. Але якщо всім так подобається треш, то чому б сюди не увіткнути цього південно-корейського наркомана Дже Санглена з його дебільною пісенькою?", - сказав він.

Політологи вважають, що висунення Pussy Riot на NME покликане підігріти згаслий інтерес до учасниць панк-групи і показує ставлення заходу до Росії, повідомляє РІА Новости.

"Номінація абсолютно політизована, вона скандальна. Ця номінація покликана викликати сильні емоційні переживання (прихильників групи) і підігріти інтерес до проекту", - заявив гендиректор російського Центру політичної інформації Олексій Мухін. Він додав, що таке рішення "зайвий раз показує деформацію у шкалі цінностей британського журналу" і "пов'язане зі ставленням до РФ".

Політолог Михайло Ремізов також погодився, що групу номінували для привернення до її учасниць уваги, і додав, що не здивований цим. "Вся ця історія з Pussy Riot, це та історія, яку західне суспільство в цілому любить ... це продовження західної моди 60-х, коли діячі культури тестували на міцність підвалини моралі", - сказав Ремізов.

"До Росії ставляться як до ведмежого кутка, де до цього часу не проходять паради представників секс-меншин, де вважається нормою патріархальна модель сім'ї, де авторитарний політичний режим ... І захід хоче цей кут розворушити", - додав співрозмовник.

***

Нагадаємо, раніше російська панк-група Pussy Riot вперше увійшла до щорічного списку найвпливовіших людей у ​​мистецтві за версією журналу ArtReview.

Треба також зазначити, що під час процесу над Pussy Riot на її підтримку виступили Стінг, Пол Маккартні, Мадонна, Бйорк, групи Faith No More, Red Hot Chili Peppers і багато інших зірок рок-і поп-музики.

За матерiалами: BFM.ru, Известия, РІА Новости