Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 28 січня 2013 р.

Смерть Євгенія Родіонова - не підстава канонізації

Всупереч очікуванням шанувальників Євгенія Родіонова, солдата, загиблого в 1996 році в Чечні, відомостей, що підтверджують загибель Родіонова за віру на даний момент немає, і про конкретні обставини загибелі Євгена нічого не відомо, заявив учасник конференції Різдвяних читань, присвяченої шануванню і прославленню святих, член Синодальної комісії з канонізації святих протоієрей Олег Митров. Особливо гостро були сприйняті аудиторією слова отця Олега про те, що воїни, загиблі в бою і «за други своя» не підлягають неодмінній канонізації.

«Всі подробиці, про які йдеться у пресі є фантазіями на тему -« а що там могло статися? »», - резюмував отець Олег. У своїй доповіді священнослужитель підтримав думку Голови Синодальної комісії з канонізації святих єпископа Троїцького Панкратія про те, що однією з проблем сучасного російського суспільства є надто широке трактування поняття «святість». 

Представники громадськості регулярно закликають Церкву канонізувати того чи іншого видатну постать (Суворова, Пушкіна, Івана Грозного, Распутіна). На думку єпископа Панкратія, все це - показник нездорового суспільства, а обов'язок християн - триматися здорового глузду.

«Теперішній час - це час, що закликає нас до подвигу, але також закликає нас до тверезості і до очищення, перш за все, своєї душі», - підкреслив єпископ. 

Нагадаємо, однією з центральних тем конференції, що пройшла 25 січня в аванзалы Храму Христа Спасителя в Москві, стали критерії канонізації святих в Російській Православній Церкві.

Про це сьогодні розповідає портал "Православ'я та світ"