Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 16 січня 2013 р.

Звірства ісламістів у Малі. Відео

Малійці тікають з країни не лише через бойові дії, а через звірства ісламістів. Екстремістські угруповання намагаються завадити людям залишити зону бойових дій. Ісламісти часто використовують мирне населення як “живий щит”, зокрема проти авіаударів. Водночас населення потерпає від безчинства бойовиків. Малійка, що постраждала від безчинства ісламістів: “Бойовики били та ґвалтували нас… Робили з нами все, що їм хотілось. Вони ґвалтували наших дітей, робили все, що завгодно”. 

Маріксі Меркадо, речниця UNICEF: “Дуже велике число людей залишило Малі. Велике занепокоєння викликає також те, що діти розлучені зі своїми сім‘ями. А це створює передумови для різних форм насильства, зокрема рабство та сексуальне насильство.” На захопленій території північного Малі екстремісти запровадили закони шаріату, ісламського права. Привселюдні тілесні покарання та страти стали буденністю. Їх жорстокість часто змушує людей непритомніти. Сулеймана Траоре бойовики спіймали на півночі та сприйняли за шпигуна. З жорстоким покаранням ісламісти не забарилися.

Сулейман Траоре, працівник АЗС, якому ісламісти відтяли руку: “Я кричав щосили. Я плакав та молився Богу. Але вони на мене не звертали уваги. Вони лише знімали відео на мобільні телефони, коли відтинали мою руку. Коли я вже більше не міг кричати та плакати, вони показали мені мою відтяту руку. Я був немов би непритомним з відкритими очима. Вони спитали як мене звати і вилили на мене холодної води. Після того вони доставили мене до шпиталю.” Сулейман Траоре втік з півночі і тепер працює на автозаправній станції у Бамако. Це одна з небагатьох робіт, які він може виконувати однією рукою.