Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 13 січня 2013 р.

Грузинський Патріарх прийняв делегацію РПЦ


Як повідомляє інтернет-проект "Помісна Церква " з посиланням на службу комунікації ВЗЦЗ РПЦ, 12 січня 2013 року, в Грузинській Патріархії Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II прийняв голову Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополита Волоколамського Іларіона, який з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила очолює делегацію Російської Православної Церкви на ювілейних урочистостях, присвячених 35 -річчю Патріаршої інтронізації та 80-річчю з дня народження Предстоятеля Грузинської Церкви.

Зустріч Його Святості з головою та членами делегації Російської Православної Церкви проходила в теплій, невимушеній атмосфері за участі ряду ієрархів і кліриків. Присутні, зокрема, митрополит Боржомський і Бакуріанський Серафим, митрополит Самтавійскій і Горійський Андрій, архімандрит Вахтанг (Ліпартеліані), ректор Тбіліської духовної академії протопресвітер Георгій Звіададзе, а також співробітник Секретаріату з міжправославних відносин Відділу зовнішніх церковних зв'язків диякон Феодор Шульга.

У вітальному слові Його Святість і Блаженство висловив глибоке задоволення візитом делегації Руської Церкви. З особливим теплом відзначаючи факт давнього знайомства з владикою Іларіоном він підкреслив, що в особі голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату він з радістю вітає Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і весь єпископат Руської Православної Церкви. Він також зазначив, що відносини Руської та Грузинської Церков були і залишалися дружніми у всі часи, і висловив сподівання на їх подальший розвиток в майбутньому.

У своїй промові митрополит Волоколамський Іларіон вітав Предстоятеля Грузинської Церкви від імені Святішого Патріарха Кирила. Подякувавши Святійшому і Блаженнішому Католикосу-Патріарху за прийом, він висловив надію на його візит в найближчі дні в Москву, де Предстоятель Руської Церкви буде мати можливість привітати його особисто. Голова ВЗЦЗ відзначив, що був свідком перших років Патріаршого служіння Його Святості і Блаженства і що протягом усіх років свого Патріаршества Святіший і Блаженніший Ілля II підтримував найтепліші стосунки з Російською Церквою і її Предстоятелями. Він також висловив надію на зміцнення цих відносин в подальшому і побажав Його Святості і Блаженству фортеці духовних сил, щоб під його святительським омофором Грузинська Православна Церква й надалі вела грузинський народ до спасіння.

Після тривалої розмови з гостями відбулися переговори Його Святості і Блаженства з головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату. Сторони обговорили актуальні питання двосторонніх відносин.

На завершення зустрічі Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх особисто показав гостю приміщення і сад своєї резиденції, розповівши про святині та визначні пам'ятки, що знаходяться в ній .

Увечері того ж дня голова ВЗЦЗ взяв участь у прийомі, який дав Голова Парламенту Грузії Давид Усупашвілі з нагоди ювілейних урочистостей на честь Предстоятеля Грузинської Православної Церкви. На заході був присутній Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II. У числі присутніх на прийомі - Святіший Патріарх Константинопольський Варфоломій, Святіший Патріарх Сербський Іриней, Місцеблюститель Патріаршого престолу Болгарської Православної Церкви митрополит Варненський і Великопреславський Кирил, Блаженніший Митрополит Чеських земель і Словаччини Христофор, делегації Помісних Православних Церков, значна частина депутатів грузинського Парламенту, посли іноземних держав, політики та громадські діячі.