четвер, 24 січня 2013 р.

Православні військові в Польщі поховали свого капелана

Православні в Польщі попрощалися з капеланом Війська Польського протоієреєм Ігорем Сегеном. Жалобні заходи пройшли в центрі Підляського воєводства Польщі, в Білостоці. Православні офіцери і солдати Війська Польського прощалися з настоятелем Маріє-Магдалинінсього військового приходу Білостока, протоієреєм Ігорем Сеген. Клірика православного ординаріату Війська Польського прийшли проводити в останню путь і військові та цивільні особи - більше тисячі віруючих. «Він був дуже динамічною, дуже відданою, дуже відкритою людиною. Висловлюю співчуття рідним, насамперед матінці. Будемо молиться за упокій нашого капелана », - зазначив єпископ Семятічскій Георгій, православний ординарій Війська Польського. Траурні стрічки на стандартах Війська Польського майоріли в православному соборі Святителя Миколая Чудотворця в Білостоці в день прощання з протоієреєм Ігорем. Батюшку, який передчасно помер на 41-му році життя поважали і військові, оскільки він ніс капеланська служіння - був настоятелем військового Маріє-Магдалінінского храму, любила і громадянська паства. 

Отець Ігор Сегень, клірик православного ординаріату Війська Польського, ніс пастирське служіння 18 років. Спочатку в Білостоцько-Гданської єпархії, потім вже як військовий священик. Батюшка мав багато друзів і в Росії і в Польщі. Багато православних служить і в армії Польської держави - Війська Польського та інших силових структурах. Віросповідні питання в сучасній Польщі в центрі суспільного життя - права представників традиційних конфесій тут незмінно поважають. Православна церква представлена ​​практично у всіх інститутах, в тому числі в школі та в армії. А коли її представляють такі люди як покійний отець Ігор Сегень, її авторитет в польському суспільстві в останні роки тільки зростає.


Після панахиди, свої співчуття родині висловили офіційні особи Війська Польського, представники влади Підляського воєводства, міста Білостока. Також було зачитано слово предстоятеля Польської Православної Церкви, Блаженнійшого митрополита Сави. «Світлої пам'яті священик протоієрей підполковник Ігор Сегень виріс при мені. Я його благословив на капеланське служіння і направив на душпастирську роботу у Військо Польське, де він ревно служив. І за це я йому дякую. Молимось, щоб Господь дарував йому своє Царство. Вірний слуга, увійди в радість Господа твого, якому вірно служив. Вічна тобі пам'ять», - йдеться у слові Предстоятеля Польської Православної Церкви.

Варто відзначити, що в Польщі сім'ї покійних кліриків можуть розраховувати не тільки на молитовну підтримку - близькі отримують і суттєву, а головне регулярну матеріальну допомогу. У випадку з сім'єю протоієрея Ігоря - і з боку оборонного відомства.Східноєвропейське бюро

Розповідає "Помісна Церква" з посиланням на Sobor.by.