Неділя, 13 січня 2013 р.

Схиєпископ Сергій (Залізницький)

Схиєпископ Сергій (Єпископ Серафим- Василь Федорович Залізницький) народився 16 січня 1953 року на хуторі Сіножати, що в селищі Лосятин Кременецького району Тернопільської області в селянській родині. 1968 року закінчив восьмирічну середню школу. 1969 - вступив до Кременецького сільськогосподарського технікуму. Працював у колгоспі, а потім у Кременецькому районному управлінні сільського господарства на посаді агронома. 1975 року був зарахований до Московської духовної семінарії, після закінчення якої в 1979 році вступив до Московської духовної академії, де навчався до 1983 року. 

24 лютого 1985 року був висвячений у сан диякона, а 3 березня - в сан священика. Отримав направлення до Білої Церкви, де був призначений настоятелем церкви в ім’я святої рівноапостольної Марії Магдалини і благочинним Білоцерківського округу. 1994 року протоієрей Василій прийняв чернечий постриг з ім'ям Серафим. 

1 серпня 1994 року був хіротонісований в єпископа Білоцерківського і Богуславського. Хіротонію здійснювали: митрополит Київський та всієї України Володимир (Сабодан), архієпископ Луганський та Старобільський Іоанникій (Кобзєв), архієпископ Глухівський та Конотопський Іонафан (Єлецьких), Єпископ Херсонський та Таврійський Іларіон (Шукало).

У серпні 2003 р. прийняв велику схиму з ім'ям Сергій.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 31 травня 2007 року (Журнал № 57) Преосвященного Серафима було звільнено від управління Білоцерківською єпархією і призначено єпископом Сєверодонецьким і Старобільським на новостворену Сєверодонецьку кафедру. 

4 червня 2007 року, згідно з поданим рапортом Преосвященного Серафима (Залізницького) (схиєпископа Сергія), єпископа Сєверодонецького і Старобільського, його було почислено за штат, звільнивши від управління Сєверодонецькою єпархією. 

Місцем перебування Преосвященного Серафима було призначено Свято-Успенську Святогірську Лавру Донецької єпархії (Журнал № 62).